Šā gada 8.februārī Valsts policijā saņemta informācija par no kādas sievietes par to, ka Skrundā vīrietis ir paņēmis viņas tēva bankas karti un nelikumīgi ar to iepērkas. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu, un izmeklēšanā noskaidrots, ka kāds seniors ir uzticējis paziņam savu bankas karti un PIN kodu, lai viņš veiktu vienu pirkumu, taču vīrietis izlēmis karti neatdot.
Vīrietis šo karti izmantoja diviem pirkumiem tirdzniecības vietās, taču, ņemot vērā to, ka pensionārs savai kartei bija uzlicis dienas limitu – 10 eiro, vairāk par 10 eiro dienā notērēti netika. Vīrieša meita internetbankā bija pamanījusi, ka tiek tērēts dienas limits – 10 eiro, kaut gan tēvs to parasti pats nedarot un tas licies aizdomīgi. Tēvs telefonsarunā atzinis, ka karte tiešām nav pie viņa.
Iespējamās vainīgās personas meklēšanā iesaistījās arī Skrundas novada pašvaldības policija, kuri vīrieti arī atrada un karti – atguva. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda veida likumpārkāpumiem.
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu. Šobrīd kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Saskaņā ar Krimināllikumu par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
Valsts policija aicina iedzīvotājus neuzticēt citiem cilvēkiem savus personas datus, neatdot personu apliecinošus dokumentus un to kopijas, nevienam neatklāt savu interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Visbiežāk šādi gadījumi notiek cilvēku pārlieku lielas uzticēšanās un neuzmanības dēļ.