Jaunumi
Dators

Pēdējo dienu laikā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī saņemti iesniegumi no iedzīvotājiem, kuriem izkrāpta nauda. Kopumā no divām sievietēm izkrāpti vairāk nekā 4 500 eiro.

Aizvakar, 3.jūlijā Valsts policijā saņemts iesniegums no kādas Kalētu pagasta iedzīvotājas par to, ka viņa saņēmusi telefona zvanu no vīrieša, kurš stādījies priekšā kā Valsts policijas darbinieks, apgalvojot, ka ir uzsākts kriminālprocess, kurā sieviete ir atzīta par cietušo. Vīrietis sievietei saziņas lietotnē “Whatsapp” nosūtīja viltotu dienesta apliecību, viltotu pavēsti par ierašanos iecirknī, kas vizuāli atgādina administratīvā pārkāpuma procesa veidlapu, kā arī informāciju par it kā aizturētajām personām kriminālprocesā.

Tāpat vīrietis piekodināja, ka šī sarakste ir slepena un lai sieviete nevienu neiesaista šīs situācijas risināšanā. Sarunas gaitā krāpnieks zvanu savienoja ar citu krāpnieku, kurš uzdevās par bankas darbinieku un sarunas gaitā norādīja, ka sievietei ir jāveic divi aizņēmumi kredītiestādēs. Sieviete, noticot stāstītajam, noformēja vienu aizdevumu par vairāk nekā trim tūkstošiem eiro vienā kredītiestādē.

Šajā situācijā jāsaka, ka par laimi otrā kredītiestādē noformēt aizdevumu vairs nebija iespējams, jo darba laiks bija beidzies. Saņemto naudas summu sieviete pārskaitīja uz nezināmu bankas kontu. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Savukārt aizvadītajā nedēļā Valsts policijā saņemts iesniegums no kādas liepājnieces par to, ka viņa kļuvusi par krāpnieku upuri. Sieviete pamanījusi reklāmu, kur aprakstīts par iespējām nopelnīt, pievienojusies saziņas vietnes “Telegram” grupā, kur savukārt krāpnieks, iegūstot viņas uzticību, lika viņai lejupielādēt vairākas aplikācijas, caur kurām pārskaitīt naudu. Kā rezultātā sieviete pārskaitīja naudu vairāk nekā 1200 eiro apmērā. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija nekad saziņas lietotnēs nesūtīs oficiālu informāciju, kā, piemēram pavēsti un administratīvās pārkāpuma lietas lēmumu. Šiem dokumentiem ir cita paziņošanas kārtība, to iedzīvotāji saņem vai nu savā pastkastē un pastā vai e-pasta vēstulē.

Valsts policija aicina neievadīt apšaubāmās vietnēs savus internetbankas un personas datus, kā arī neapstiprināt maksājumus, ja neesat pārliecināti par tiem un nekādā gadījumā nenodot savus bankas datus trešajām personām!

Gadījumā, ja jums no konta ir izkrāpta nauda vai veikti pārskaitījumi uz svešiem kontiem, par to pēc iespējas ātrāk jāpaziņo savai bankai un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai jāsūta iesniegums elektroniski.