Vakar, 28. jūnijā, Valsts policija organizēja speciālas elektroskrejriteņu pārbaudes, kuru laikā likumsargi atgādināja gan par to, ka no šī gada 1. aprīļa ceļu satiksmē ir atļauts piedalīties tikai ar tādiem elektroskrejriteņiem, kas ir reģistrēti un kam ir pielīmēta valsts reģistrācijas uzlīme, gan arī to, ka braukšana ar elektroskrejriteni ir atļauta tikai no 14 gadiem un ar attiecīgās kategorijas tiesībām, skaidrā prātā un bez pasažieriem.
Pārbaužu laikā pārbaudīti vairāki desmiti braucēju un likumsargu redzeslokā nonāca pāris vecāki, kuri, neskatoties uz aizliegumu braukt divatā, bija savas atvases bīstamā veidā vedušas uz braucamrīka. Likumsargi gan šajās reizēs izteica tikai mutiskus aizrādījumus, pēc kā vecāki īres braucamrīku novietoja tam paredzētajā vietā un ceļu ar savām atvasēm turpināja kājām.
Talkā likumsargiem arī pievienojās "Bolt" pārstāvji, kuri aicināja ne tikai ievērot ceļu satiksmes noteikumus un cieņpilni izturēties pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, bet arī atgādināja par atstarotāju nepieciešamību diennakts tumšajā laikā. Katrs pārbaudāmais tika pie jauna atstarotāja.
“Vasaras sezonā būtiski pieaug skrejriteņu lietotāju skaits, tāpēc “Bolt” ievieš arvien jaunus risinājumus, lai veicinātu drošu pārvietošanos pilsētvidē. Iestājamies arī par to, lai mūsu skrejriteņu lietotāji ievērotu visus nepieciešamos ceļu satiksmes noteikumus, tādēļ tiem lietotājiem, kas brauc alkohola reibumā, pārkāpj vecuma noteikumus vai veic huligāniska rakstura darbības, ierobežojam piekļuvi nomas pakalpojumam. Turpināsim aktīvu sadarbību ar Valsts policiju, lai nodrošinātu, ka uz ielām pārvietojas tikai atbildīgi skrejriteņu vadītāji,” komentē “Bolt” vecākais operāciju speciālists Latvijā Valts Marga.
Iepriekš jau tika ziņots, ka lai samazinātu ar elektroskrejriteņiem saistītu ceļu satiksmes negadījumu un traumu skaitu, kā arī kopumā uzlabotu satiksmes drošību, Valsts policija aprīlī uzsāka informatīvo kampaņu "Ātrākais, kā nonākt slimnīcā". Tomēr darbs ar elektroskrejriteņu vadītājiem turpinās arī pēc kampaņas, jo šovasar ir ieplānotas vairākas elektroskrejriteņu pārbaudes populārākajos galvaspilsētas maršrutos.
Valsts policija atgādina, ka pārkāpējiem var tikt izteikti gan mutiski aizrādījumi, gan arī piemēroti administratīvie sodi.
Pērn Valsts policija fiksējusi 414 ceļu satiksmes negadījumus, kuros bija iesaistīti tieši elektroskrejriteņi. Lielākajā daļā jeb 70% gadījumu vadītājs vai pasažieris guva ievainojumus, un vienā no 20 gadījumiem traumas bija smagas.