Šī vasara mūs lutina ar siltiem un saulainiem laikapstākļiem, kas daudzus satiksmes dalībniekus mudina kā savu pārvietošanās līdzekli izvēlēties velosipēdu. Satiksmē ar divriteni pārvietojas ne vien lieli, bet arī mazi braucēji. Diemžēl aizvien tiek fiksēti gadījumi, kad ceļu satiksmes negadījumos, braucot ar velosipēdu, iekļūst arī bērni un gūst traumas.
Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām un bērni varētu droši turpināt baudīt brīvlaiku un dažādas aktivitātes, aicinām vecākus ar savām atvasēm pārrunāt noteikumus, kuri jāņem vērā, pārvietojoties satiksmē ar velosipēdu.
Pats galvenais, par ko nepieciešams parūpēties braukšanas laikā, ir drošība. Lai brauciens bērnam nebeigtos ar nelāgām un sāpīgām traumām, galvā ir jābūt aizsargķiverei – ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Tāpat, lai kritiena laikā pasargātu sevi no dažādām traumām, ir ieteicams braukšanas laikā lietot ceļu un elkoņu aizsargus. Lai pārvietotos droši, ir būtiski savām atvasēm atgādināt, ka, braucot ar velosipēdu, vienmēr jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, kas neapdraud ne savu, ne citu satiksmes dalībnieku drošību. Kā arī jāievēro īpaša piesardzība šķērsojot brauktuvi, krustojumu vai izbrauktuves no pagalmiem.
Pirms doties izbraucienā vecākiem kopā ar bērnu būtu jāpārbauda un jāpārliecinās par velosipēda tehnisko kārtību – tam jābūt aprīkotam ar bremzēm un gaismu atstarotajiem. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem, priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.
Tāpat ir noteikts, ka bērni, kuri ir vecāki par desmit gadiem, paši patstāvīgi var pārvietoties ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali, ja ir nokārtots eksāmens un saņemta velosipēdista apliecība. Velosipēdista vadītāja apliecību var iegūt no desmit gadu vecuma, Ceļu satiksmes drošības direkcijā datorizēti nokārtojot satiksmes drošības eksāmenu.
Aicinām vecākus atgādināt bērniem, ka piedaloties ceļu satiksmē, ļoti svarīgi pārzināt un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Piemēram, velosipēdu vadītājiem aizliegts: braukt, neturot stūri; braukt, turoties pie cita braucoša transportlīdzekļa; pārvadāt kravu, kas traucē vadīšanu vai apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus. Velosipēdu vadītāji drīkst pārvietoties pa velojoslu, velosipēdu ceļu vai gājēju un velosipēdu ceļu, pa brauktuvi iespējami tuvāk brauktuves labajai malai, brauktuves nomali vai pa ietvi. Tāpat velosipēdu vadītāji nekādā veidā nedrīkst apdraudēt vai traucēt gājējus. Gājējiem, pārvietojoties pa ietvi, ir priekšroka.