Preses relīzes Jaunumi
zelts

Valsts policijā ar iesniegumu vērsās kāds uzņēmums, kas nodarbojas ar dārgmetālu pārdošanu, ziņojot par iespējamu krāpšanas mēģinājumu. Proti, uzņēmuma interneta vietnē kāda persona bija pasūtījusi zelta stieni vairāk nekā 11 000 eiro vērtībā un nosūtījusi maksājuma paziņojumu. Taču vēlāk izrādījās, ka maksājums ir anulēts. Uzņēmums sazinājās ar iespējamo pircēju, paskaidrojot, ka maksājums nav saņemts, tāpēc nepieciešams vēlreiz veikt maksājumu. Pēc brīža iespējamais pircējs nosūtīja jaunu maksājuma paziņojumu. Uzņēmuma darbinieki arī šoreiz pamanīja, ka maksājums anulēts, tāpēc pieņēma pareizu lēmumu iesaistīt Valsts policiju.

Uzņēmuma pārstāvji ciešā sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa policistiem vienojās par vietu, kur kurjeram it kā piegādāt sūtījumu. Atbraucot uz norādīto vietu, tur sagaidīja sūtījuma saņēmējs, kurš uzrādīja Slovēnijas valstspiederīgā pasi. Valsts policijas likumsargi šo personu uzreiz aizturēja, un tika noskaidrots, ka viņš patiesībā ir Latvijas valstspiederīgais un uzrādītā pase nepieder viņam.

Aizdomās turētais ir dzimis 1985. gadā un iepriekš ir sodīts par laupīšanu un par saistību ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Viņš policijai norādīja, ka sociālajā vietnē “Telegram” bija atradis grupu, kurā tiek piedāvātas dažādas ātras peļņas iespējas, un atsaucies uz vienu no sludinājumiem. Tālāk ar viņu sazinājās nepazīstamas personas piedāvājot nopelnīt 50 eiro, par to, ka viņš saņems sūtījumu, uzrādot svešu pasi, kā arī pārsūtīs saņemto sūtījumu citām personām. Noziegumā izmantotā svešas personas pase viņam atsūtīta pa pastu.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī sākotnēji tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas – par krāpšanu. Taču, visticamāk, ka kriminālprocess izmeklēšanas gaitā tiks pārkvalificēts pēc smagāka panta – proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija uzsāktā kriminālprocesa ietvaros turpina aktīvu izmeklēšanu, lai noskaidrotu arī citas personas, kas iesaistītas šajā noziedzīgajā shēmā.

Aizdomās turētajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt lētticīgiem, neiesaistīties apšaubāmos finanšu darījumos un neatsaukties uz aizdomīgiem sludinājumiem, kuros solītas it kā vieglas peļņas iespējas par aizdomīgu sūtījumu pārsūtīšanu tālāk, finanšu līdzekļu pārskaitīšanu no sava konta, nezināmas izcelsmes naudas izņemšanu no kontiem u.tml. Lai arī sākotnēji piedāvājums samērā vieglā ceļā nopelnīt naudu var likties vilinošs, vēršam uzmanību, ka personas, kas iesaistījušās krāpšanas shēmā vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, tiek atrastas un sauktas pie kriminālatbildības.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)