Preses relīzes
nauda

Valsts policija saņem arvien vairāk ziņojumu par pensijas vecuma sievietēm, kuras kļuvušas par telefonkrāpnieku upuriem. Krāpnieki, kas runā krievu valodā, uzdodas par policijas darbiniekiem un paziņo, ka zvana saņēmēja tuvinieks iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā. Krāpnieki pieprasa lielu naudas summu, lai it kā izvairītos no kriminālprocesa uzsākšanas. Pēdējo nedēļu laikā šādā veidā Rīgā apkrāpti jau 16 cilvēki, kas kopumā nodevuši 210 000 eiro skaidrā naudā krāpnieku sūtītajiem kurjeriem. Valsts policija īpaši uzsver, ka ne viņi, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai prasītu naudu. Policija aicina iedzīvotājus brīdināt savus gados vecākos tuviniekus par šāda veida krāpniecību un atgādināt, ka nekādā gadījumā nedrīkst nodot svešiniekiem naudu vai atklāt savus bankas kontu piekļuves datus!

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja izmeklēšanā ir 16 kriminālprocesi par pensijas vecuma sieviešu apkrāpšanu šā gada augustā. Lielākajā daļā gadījumu cietušas Pārdaugavas iedzīvotājas. Sievietes saņēmušas zvanu no nepazīstamas personas, kas runājusi krievu valodā un sacījusi, ka zvana no policijas un viņu tuvinieks iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā un viņam draudot lielas nepatikšanas. Lai it kā izvairītos no kriminālprocesa uzsākšanas pret negadījumā iekļuvušo personu, viltvārži sazvanītajiem iedzīvotājiem prasījuši lielu naudas summu.  

No tiem, kuriem nav bijusi prasītā summa, pieņemts arī mazāk naudas. Kāds nodevis kurjeram 4000 eiro, cits 8000 eiro, bet kāda sieviete atdevusi naudas kurjeram pat 50 000 eiro skaidrā naudā.

Lielākoties cietušie naudu atdevuši, tiekoties ar noziedznieku atsūtīto kurjeru klātienē, bet kādā gadījumā nauda pat nodota svešiniekam pa logu.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziedznieki zvanījuši no zvanu centra ārpus Latvijas, izmantojot numuru viltošanas tehnoloģijas.

Policija aicina iedzīvotājus būt modriem un, saņemot šādu aizdomīgu zvanu, to nekavējoties pārtraukt! Ne Valsts policijas, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai prasītu naudu vai piekļuves kodus Jūsu banku kontiem!  Ja rodas šaubas par zvana autentiskumu, ieteicams pašam sazināties ar attiecīgo iestādi, izmantojot oficiālo kontaktinformāciju, un pārbaudīt situāciju!