KAD: 2020. gada 31. janvārī no pulksten 14.00 – 16.00
KUR: Latvijas Kara muzejs, Smilšu ielā 20, Rīgā
1920. gada naktī uz 31. janvāri tika panākta vienošanās ar Padomju Krieviju un 1. februārī stājās spēkā slepens pamiers (frontē par to tobrīd vēl nezināja, līdz pat 11. augusta miera līgumam ar Padomju Krieviju turpinājās nelielas sadursmes, apšaudes un izlūkgājieni). Pēc pamiera noslēgšanas valstī sākās pāreja uz miera laika dzīvi. Par nozīmīgu jautājumu šajā laikā kļuva valsts iekšējās stabilitātes un drošības nostiprināšana. Īpaša loma iekšējās kārtības nodrošināšanā šajos un arī turpmākajos gados bija policijai.
Atzīmējot 100. gadadienu kopš slepenā pamiera stāšanās spēkā un godinot Valsts policijas darbības pirmsākumus, Latvijas Kara muzejā šo piektdien, 31. janvārī, tiek rīkots pasākums “Iekšējās drošības nostiprināšana Latvijā (1920 - 1934)”, kura ietvaros tiks atklāta izstāde. Tā veltīta iekšējās drošības izaicinājumiem, ar kuriem jaunizveidotajai valstij bija jāsastopas pēc neatkarības izcīnīšanas, tās parlamentārās attīstības periodā (1918 – 1934). Šajā laikā tiesībsargājošajām institūcijām, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju drošību, nācās darboties īpaši smagos apstākļos, ikdienā cīnoties gan ar pēckara laika kriminālnoziedzību, gan ar valsts demokrātiskās iekārtas pretiniekiem.
Izstāde tapusi, apkopojot Latvijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Kara muzejs/Latvian War Museum, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī Valsts policijas materiālus.
Tās pamatā atspoguļota kārtības policijas, politiskās policijas, kriminālpolicijas un Aizsargu organizācijas darbība.