Valsts policija atkārtoti brīdina iedzīvotājus par krāpniekiem, kuri, nosūtot īsziņas, aicina iedzīvotājus atjaunot informāciju par pasta, “DPD” un “Omniva” sūtījumiem. Atverot norādītās saites, un krāpnieciskajās lapās ievadot internetbankas datus, iedzīvotājiem tiek izkrāpta nauda.
Valsts policijas Rīgas Austrumu pārvaldē tika saņemts iesniegums no kādas rīdzinieces, kuras nepilngadīgā meita, saņemot īsziņu no nepazīstama numura un izpildot norādījumus, kopumā zaudējusi 191, 98 eiro. Saņemtā īsziņa meitenei neradīja aizdomas par iespējamu krāpniecību, jo tajā pašā dienā cietusī bija nosūtījusi paciņu, taču “Omniva” pakomāts nebija izsniedzis nepieciešamo adresāta lapu, ko uzlīmēt uz sūtījuma. Krāpnieciskajā īsziņā tika norādīts, ka ir nepieciešams atjaunot sūtījuma informāciju un par paciņas noformēšanu jāveic maksājums 1,40 eiro apmērā. Atverot norādīto saiti un ievadot krāpnieciskajā lapā savas internetbankas datus, meitene maksājumu apstiprināja. Tās pašas dienas vakarā cietusī saņēma paziņojumu no “Swedbank”, kas informēja par bankas kartes darbības apturēšanu. Pārbaudot bankas kontu, tika konstatēts, ka visa tajā esošā nauda ir rezervēta pārskaitījumam uz nepazīstamu kontu.
Jau iepriekš ziņots, ka krāpnieki mēdz nosūtīt īsziņas arī valsts iestāžu, piemēram, policijas un tiesas vārdā un līdzīgā veidā izvilināt pieejas datus iedzīvotāju bankas kontiem.
Valsts policija aicina nevērt vaļā šādām īsziņām pievienotās aizdomīgās saites, kas nesakrīt ar iestāžu oriģinālajām adresēm un neievadīt apšaubāmās vietnēs savus internetbankas un personas datus, kā arī neapstiprināt maksājumus, ja neesat pārliecināti par tiem!
Gadījumā, ja jums no konta ir izkrāpta nauda vai veikti pārskaitījumi no svešiem kontiem, par to pēc iespējas ātrāk jāpaziņo savai bankai un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai jānosūta iesniegums elektroniski.
Krāpšanu mēģinājuma piemēri: