Piektdien, 8. oktobrī, likumsargi Skaistkalnē apturēja kādu automašīnas vadītāju, kurš brauca ar ātrumu 66 km/h. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis amatpersonai deva 30 eiro. Policijā par notikušo ir uzsākts viens kriminālprocess un viens administratīvā pārkāpuma process.
Aizvadītās nedēļas nogalē, 8. oktobrī, policists Skaistkalnē, Rīgas ielā, apturēja kravas transportlīdzekli „Mercedes-Benz Actros”, kuru vadīja 1956. gadā dzimis vīrietis. Viņš brauca ar ātrumu 66 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 50 km/h.
Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis deva policistam 30 eiro kukuli. Par minēto faktu pret autovadītāju tika uzsākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu un piemērots naudas sods 80 eiro.
Kā liecina socioloģisko pētījumu aģentūras „Norstat” pēc Valsts policijas pasūtījuma veiktā aptauja, lielākā sabiedrības daļa nav informēta par reālajiem sodiem, kas pienākas par kukuļdošanu. 28% respondentu ir pārliecināti, ka par šādu pārkāpumu pienākas naudas sods dotā kukuļa apjomā, 38% uzskata, ka naudas sods var sasniegt pat 120 minimālās mēnešalgas, 24% respondentu domā, ka kukuļa devējam pienākas cietumsods līdz 5 gadiem, savukārt 16% respondentu tic, ka kukuļa došanas gadījumā tiktu cauri ar brīdinājumu.
Likumsargi atkārtoti vērš uzmanību, ka Krimināllikumā par kukuļdošanu paredzētie sodi ir īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs, naudas sods vai brīvības atņemšana no 5 līdz 10 gadiem. Par katru individuālo gadījumu soda apmēru spriež tiesa.