31. martā iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki aizdomās par narkotisko vielu glabāšanu realizācijas nolūkos aizturēja jaunieti. Par iespējamu narkotisko vielu lietošanu pret jaunieti uzsākts arī administratīvā pārkāpuma process.
Ceturtdien, 31. martā, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki aizturēja 2003. gadā dzimušu jaunieti, kurš pārvadāja narkotiskās vielas. Pie viņa tika atrasti apmēram 50 grami zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes vielas, kas, visticamāk, ir marihuāna. Lai noteiktu precīzu izņemto narkotisko un psihotropo vielu daudzumu un sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt jaunietis aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā.
Tāpat likumsargiem radās aizdomas, ka jaunietis atrodas narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā, tāpēc viņu nogādāja uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē, un par iespējamu narkotisko vielu lietošanu ir sākts administratīvā pārkāpuma process. Jāpiebilst, ka jaunietis iepriekš nav bijis sodīts, kā arī nav nonācis policijas redzeslokā.
Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski – toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas, un persona tiek brīdināta par kriminālatbildību, ja gada laikā tiek atkārtoti lietotas vai glabātas narkotiskās vielas.
Par noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar narkotisko vielu realizāciju draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu. Attiecībā uz šī panta pārkāpumiem paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.