- Ja Tu iegādājies velosipēdu veikalā, tad pārliecinies, ka saņem arī čeku un velosipēda pasi. Velosipēda pase apliecina, ka Tu esi velosipēda īpašnieks.
- Iegādājoties lietotu velosipēdu, pēc tā rāmja numura ir iespējams noskaidrot, vai šis velosipēds ir reģistrēts, nereģistrēts vai zagts.
- Ir svarīgi savu velosipēdu reģistrēt CSDD velosipēdu un elektroskrejriteņu reģistrā. Velosipēda zādzības gadījumā policija tā likumīgo īpašnieku meklēs pēc velosipēda rāmja numura. Vairāk informācijas ir šeit.
- Iegādājies kvalitatīvu velosipēda saslēgu. Par visdrošāko tiek uzskatīta U-veida slēdzene.
- Lietojot U-veida saslēdzēju, tas jāsaslēdz pēc iespējas zemāk pie rāmja un ar atslēgas caurumu uz zemi, lai zaglis to nemēģinātu atmūķēt.
- Uzglabājot velosipēdu mājās (šķūnītī, garāžā, pagrabā), iesakām pārliecināties, ka šīs telpas ir aizslēgtas ar drošām slēdzenēm. Nav ieteicams velosipēdu glabāt uz balkona, jo zaglis var kāroto mantu nolūkot un nozagt, pat neiekļūstot telpās.
- Novietojot velosipēdu publiskā vietā, tai jābūt labi redzamai un gaišai. Vienmēr rūpīgi novērtējiet, vai objekts, pie kā pieslēdzat velosipēdu, ir drošs pret salaušanu, deformāciju un pārvietošanu.
- Nenovieto velosipēdu publiskā vietā pa nakti vai uz ilgāku laiku bez uzraudzības. Saslēdzējs tikai aizkavē, nevis attur zagli no velosipēda zādzības.
- Noņemiet no velosipēda visus tā aksesuārus, kurus uzskatāt par vērtīgiem, jo tie var pievilināt zagli. Neatstājiet savas personīgās mantas velogroziņos vai velosomās.
Informē citus velodraugus par to, kā pasargāt savu velosipēdu no zagļiem.