Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

Gada izskaņā plāno ceļojumu? Pārliecinies, ka Tava pase ir derīga! 2019. gada 10. decembris

Laiks ap gadu miju ir viena no “karstākajām” atvaļinājumu sezonām, kad daudzi dodas ceļojumos ārpus valsts. Lai šajā svētku laikā pievērstu uzmanību drošai un atbildīgai rīcībai ar personu apliecinošiem dokumentiem, no šā gada 9. decembra līdz 2020. gada 6. janvārim Starptautiskā Kriminālpolicijas organizācija Interpols (INTERPOL HQ) īsteno projektu “Paplašināta piekļuve Interpola datubāzēm” (IDEA).

IDEA projekta mērķis ir uzlabot sadarbību starp Eiropas Savienības dalībvalstīm cīņā pret terorismu un starpvalstu noziedzību, izmantojot Interpola zagto un nozaudēto dokumentu datubāzi. Tajā skaitā panākt to, ka datubāzē tiek uzkrāta informācija par patiešām zagtiem dokumentiem, nevis dokumentiem, kurus persona ir pieteikusi kā pazudušu vai zagtu, tomēr laika gaitā to ir atradusi un par to neziņojot, turpina izmantot.

Kampaņas ietvaros arī Latvijas Valsts policija un Valsts robežsardze aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību drošai personas apliecinošu dokumentu glabāšanai un pareizai rīcībai to pazušanas vai zādzības gadījumā.

‼️ATCERIES‼️
Ja esi paziņojis policijai vai izdevējiestādei, ka Tava pase vai ID karte ir pazudusi vai nozagta, tā vairs nav derīga ceļošanai. Ja mēģināsi to izmantot, robežsargi Tevi pasauks malā pārbaudei. Nav nekādas garantijas, ka varēsi turpināt ceļu. Šāda ceļošanas mēģinājuma rezultātā vari ne vien nonākt stresa pilnā situācijā, bet arī zaudēt naudu par iegādātajām biļetēm un jauka atvaļinājuma vai plānotās biznesa tikšanās vietā attapties policijā.
#DontRiskIt #Neriskē

Pārliecināties, ka Tava pase vai ID karte ir derīga šeit:
https://www.latvija.lv/epakalpojumi/ep22/apraksts

Vairāk informācijas: www.interpol.int/passport

 

Visas aktualitātes