Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

prezidenturas_logo_(1).png

Eiropas Noziedzības novēršanas tīkla eksperti diskutēs par atkārtotas viktimizācijas novēršanu 2015. gada 2. februāris

Ik gadu tūkstošiem iedzīvotāju ES kļūst par noziegumu upuriem, un policijai ir jāprot atbilstoši reaģēt. Personas, kuras tikušas viktimizētas, kontakta laikā ar policiju un citām institūcijām, vēlas saņemt profesionālu atbalstu, neraugoties uz to, ar kādu nozieguma formu tās saskārušās. Kas attiecas uz viegli ievainojamām sabiedrības grupām, gados vecāki cilvēki arī var kļūt par noziegumu upuriem, līdz ar to nepieciešams nodrošināt atbilstošu izglītību profesionāļiem, lai viņi spētu ar šīm sabiedrības grupām strādāt,” norāda EUCPN vadītāja Ilze Bērziņa-Ruķere.

 

3.martā, pirmajā darba sesijā, valdes sēdes dalībnieki pieņems ikgadējo 2014.gada ziņojumu. Turpinājumā sēdes dalībnieki apspriedīs un pieņems darba programmu 2015.gadam. Diskusijas galvenokārt tiks veltītas darbības novērtējumam Eiropas noziedzības prevencijas labās prakses konferencē, kas norisinājās 2014.gada beigās, kā arī pārrunās EUCPN turpmāko darbību. Tāpat arī Latvijas un Luksemburgas prezidentūru laikā nepieciešams izstrādāt EUCPN 2016.-2020.gada ilgtermiņa stratēģijas projektu.

 

EUCPN savas darbības ietvaros sekmē informācijas apmaiņu par prevencijas jautājumiem un aktivitātēm, kas palīdz mazināt dažāda veida noziegumus. Sēdes laikā, 4.martā, EUCPN dalībnieki pievērsīsies atkārtotas viktimizācijas* problemātikai. Šo tēmu par diskusiju objektu izvēlējās Latvijas EUCPN komanda, jo tēma ir saistīta ar policijas un arī citu institūciju galveno uzdevumu – sniegt atbalstu iedzīvotājiem, nodrošināt labāku drošību un mazināt noziedzību.

 

Sēdes laikā tiks prezentētas dažādas tēmas par atkārtotas viktimizācijas novēršanu ES dalībvalstīs, ieskaitot vecāku cilvēku atkārtotas viktimizācijas un vardarbības ģimenē mazināšanu, kā arī tiks sniegta policijas jaunākā informācija par noziegumu upuru uzraudzību atbilstoši aizstāvības tiesībām Eiropā.

 

Mediju ievērībai: akreditētajiem medijiem 4.martā ir iespēja klātienē sekot līdzi prezentācijām un diskusijām, kā arī intervēt ekspertus kafijas paužu laikā. Intervijām pieejamie eksperti ir: ES koordinatore cilvēktirdzniecības apkarošanas jomā Mirja Vasilijadu (Myria Vassiliadou) – plkst.10.30-11.00, Upuru tiesību alianses vadītāja Marija Makdonalda (Maria McDonald) – plkst.10.30-11.00, Čehijas Republikas nacionālā pārstāvja vietniece Petra Binkova (Petra Binkova) – plkst.15.00-15.30, un Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics – plkst.12.30-13.30.

 

*atkārtota viktimizācija - atkārtota ciešanu nodarīšana noziegumā (likumpārkāpumā) cietušai personai.

 

Darba kārtība pieejama šeit:

http://eu2015.lv/images/Kalendars/IeM/EUCP_Programme.pdf

Mediju akreditācijas iespēja līdz 2.martam: https://media.eu2015.lv/php/login.php