Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Jaunumi Drukāt

prezidenturas_logo_(1).png

Vienojas par plašāku starptautisko sadarbību kārtības nodrošināšanai sporta pasākumos 2015. gada 4. februāris

Darba sanāksme Rīgā, ko vadīja VP Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks Nikolajs Mitroščenko un Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Dienestu koordinācijas biroja vecākais inspektors Edgars Liepa, norisinājās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) padomē ietvaros.

NFIP ir Eiropas Savienības (ES) struktūrvienība, kas sākotnēji izveidota, lai nodrošinātu dalībvalstu sadarbību drošības jomā starptautisko futbola spēļu un turnīru laikā, mazinot vardarbības un nekārtību riskus sporta arēnās. NFIP ietvaros ES dalībvalstu drošības iestādes savā starpā apmainās ar informāciju un sadarbojas sporta pasākumu drošības jomā.

Rīgā notikušās sanāksmes laikā NFIP pārstāvji no 25 ES dalībvalstīm skatīja aktuālos jautājumus, kas attiecas uz ES dalībvalstu drošības iestāžu sadarbību sporta pasākumu laikā. Tika panākta ļoti būtiska vienošanās par sadarbības paplašināšanu – nolemts, ka turpmāk NFIP darbosies ne tikai kā sadarbības struktūra starptautisko futbola spēļu laikā, bet arī citu starptautisku sporta spēļu un turnīru laikā, īpaši basketbolā un volejbolā.

Sadarbība NFIP ietvaros norisinās, lai uzraudzītu sporta fanu plūsmas starp dalībvalstīm, identificējot potenciālos kārtības apdraudētājus jeb t.s. “ultras”, kā arī lai nodrošinātu pašu līdzjutēju drošību, piemēram, izbraukumā uz ārzemēm kopā ar faniem nosūtot līdzi policijas darbinieku no konkrētās dalībvalsts. Tāpat sadarbība starp valstīm norisinās arī lielu starptautisku sporta pasākumu laikā.

Nākotnē tiek plānota arī vienota ES “melnā saraksta” ieviešana, vienotā datubāzē apkopojot informāciju par tām personām, kas sporta arēnās izraisījušas nekārtības, apdraudot citu drošību, un kurām līdz ar to turpmāka atrašanās sporta arēnās ir aizliegta. Ieviešot “melno sarakstu”, šādas personas lielu sporta pasākumu laikā nedrīkstētu apmeklēt sporta arēnas visā ES teritorijā.

Jāpiebilst, ka NFIP pārstāvji pēc uzaicinājuma ir snieguši atbalstu arī lielu sporta forumu rīkotājiem ārpus ES valstīm – 2014. gada Pasaules kausa futbolā rīkotājiem Brazīlijā, kā arī plāno sniegt atbalstu 2018. gada Pasaules kausa rīkotājiem Krievijā un 2022. gada Pasaules kausa rīkotājiem Katarā.