Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par virkni motociklu un dārza tehnikas zādzībām aizturēta trīs vīriešu grupa 2017. gada 24. oktobris

Pagājušonedēļ Valsts policija aizturēja trīs personu grupu, kas pēdējā pusotra gada laikā bija izdarījusi ievērojamu skaitu motociklu, kvadraciklu, zāles pļāvēju un instrumentu zādzību no garāžām visā Latvijas teritorijā un pat ārpus valsts robežām. Garnadži rīkojušies pēc identiskas shēmas – uzdodoties par motociklu vai dārza tehnikas pircējiem, devušies apskatīt mantas klātienē, tādējādi iegūstot informāciju par to glabāšanas vietām. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Policisti bija atklājuši trīs vīriešu saistību ar Siguldā, Ādažu novadā, Igaunijā un citviet izdarītām motociklu un dārza tehnikas zādzībām.

Pagājušonedēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām un Speciālo uzdevumu bataljonu veica astoņas kratīšanas aizdomās turēto 1965., 1974. un 1977. gadā dzimušo vīriešu dzīvesvietās.

Kratīšanu laikā likumsargi atrada un atsavināja zagtus “KTM”, “Kawasaki” un “Suzuki” markas motociklus, kopā – sešus motociklus, no kuriem pieciem jau noskaidroti īpašnieki. Tāpat atsavināts paštaisīts šaujamierocis, transportlīdzekļu identifikācijas numuri (WIN) un numuru izmainīšanas komplekts.

19. oktobrī tika aizturēti visi trīs noziedzīgās grupas dalībnieki. Abi vecākie no viņiem jau iepriekš sodīti par analoģiskiem noziegumiem, savukārt trešais vīrietis iepriekš nav sodīts.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrieši rīkojušies pēc identiskas shēmas. Proti, internetā nolūkojuši motocikla, kvadracikla vai citas tehnikas pārdošanas sludinājumu un ar īpašniekiem sarunājuši mantas apskatīt klātienē. Iegūtā informācija par vērtīgo mantu atrašanās vietām viņiem palīdzējusi zādzību izdarīšanā. Vēlāk zagtās mantas vīrieši pārdevuši.

Pašreizējā informācija liecina, ka garnadži šīs zādzības izdarījuši pēdējā pusotra gada laikā visā Latvijas teritorijā, bet atsevišķas zādzības izdarītas arī Igaunijā.

Policija šobrīd apzina arī citus minēto personu izdarītos noziegumus un strādā, lai tiktu atgūtas pārējās nozagtās mantas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas - par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa ir atteikusi aizdomās turētajiem vīriešiem piemērot drošības līdzekli apcietinājumu.

Aicinām transportlīdzekļu un citu vērtīgu mantu pārdevējus nevest potenciālos pircējus uz telpām, kur šīs mantas ikdienā tiek glabātas. Zem ieinteresēta pircēja tēla var maskēties zaglis, kurš iegūto informāciju par mantas atrašanās vietu var izmantot nozieguma īstenošanā. Tāpēc preces drošāk parādīt pircējam vietā, kur tās pastāvīgi netiek uzglabātas.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)