Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Trešdien Rīgā atsavinājām 625 litrus nelegālā spirta un 13340 cigarešu 2017. gada 5. oktobris

Valsts policija bija ieguvusi informāciju par vīrieti, kurš, iespējams, saistīts ar akcīzes preču nelikumīgu apriti. Pārbaudot saņemto informāciju, 4. oktobrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas aizdomās turēto aizturēja brīdī, kad viņš mežā Imantā kādai sievietei pārdeva 25 litrus nelegālā spirta.

Policisti gan 1967. gadā dzimušo tirgoni, gan viņa 1969. gadā dzimušo klienti aizturēja. Jāpiebilst, ka viņi abi jau iepriekš sodīti par noziegumiem, kas saistīti ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

Šajā pašā dienā policisti minēto personu dzīvesvietās un pie tām esošajās palīgtelpās veica astoņas kratīšanas. To laikā garāžās tika atrasts vēl vairāk nelegālo preču. Kopā policisti atsavināja 625 litrus nelegālā spirta un 13340 cigarešu, no kurām daļa bija ar Baltkrievijas akcīzes markām, bet pārējās – bez akcīzes markām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.2 panta trešās daļas – par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abi aizturētie šobrīd atrodas izolatorā.

Aicinām iedzīvotājus aktīvi ziņot par noziegumiem, kas saistīti ar nelegālo akcīzes preču apriti. Ātri un ērti informēt policiju iespējams, izmantojot Iekšlietu ministrijas interaktīvo pakalpojumu “Informācija par nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām.” Pakalpojums pieejams šeit: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.