Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Daugavpils ielā narkodīleres dzīvesvietā atsavinājām 14 kilogramus tabakas un puskilogramu marihuānas 2017. gada 16. augusts

Valsts policija bija ieguvusi informāciju par sievieti, kura savā dzīvoklī Rīgā, Daugavpils ielā, iespējams, tirgo marihuānu. Pagājušo piektdien, 11. augustā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām aizdomās turēto sievieti aizturēja brīdī, kad viņa tirgoja narkotikas.

Veicot kratīšanu sievietes dzīvoklī, policisti atrada un atsavināja 544,88 gramus marihuānas, kā arī lielu maisu, kurā atradās 14 kilogrami sasmalcinātas tabakas (skat.attēlu). Jāpiemin, ka vienas cigarešu paciņas svars ir aptuveni 26 grami, līdz ar to atsavinātais maiss ar tabaku ir līdzvērtīgs 535 cigarešu paciņām.

Jāpiebilst, ka aizdomās turētā 1965. gadā dzimusī sieviete iepriekš nav nonākusi policijas redzeslokā.

Pret sievieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253./1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un realizēšanu, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt saistībā ar dzīvoklī atrastajiem tabakas izstrādājumiem ir uzsākta administratīvā lietvedība pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta – par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro.

Šobrīd policija skaidro, kur sieviete ieguvusi marihuānu un tabaku, kā arī citus notikušā apstākļus.

Aizdomās turētajai sievietei ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.