Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Diennakts laikā Rīgas reģionā izņēmām vairāk nekā 591 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām 2017. gada 8. jūnijs

Pagājušajā diennaktī Valsts policijas struktūrvienības ir veikušas vairākas kratīšanas, kuru laikā izņemts liels skaits nelegālo cigarešu.

7. jūnijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar kolēģiem no Latgales reģiona pārvaldes Rīgā aizturēja četru personu grupu – 1970., 1983., 1989. un 1973. gadā dzimušus vīriešus, kuri tiek turēti aizdomās par nelegālo cigarešu apriti. Vīrieši tika aizturēti brīdī, kad viņi ar divām automašīnām pārvadāja nelegālos tabakas izstrādājumus. Saistībā ar šo noziegumu policisti kopumā veica piecas kratīšanas, viena no tām tika īstenota Latgalē, bet pārējās Rīgā. Visas nelegālās cigaretes - 370 000 gabalu “NZ Gold Super Slims” bez Latvijas Republikas akcīzes markām, tika atrastas automašīnās. Kā parasti šādos gadījumos, tika atsavinātas arī automašīnas, kas izmantotas nelegālo preču pārvadāšanai. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, ar vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat policisti saņēma informāciju, ka vienā no Inčukalna novada Inčukalna privātmājām tiek glabātas nelegālās cigaretes un alkohols. 7. jūnijā pa dienu Siguldas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti ieradās konkrētajā adresē, lai veiktu mājas apskati. Tās laikā tika atsavināts 171 580 “Marlboro”, “Prejmer” un citu marku cigarešu ar Čehijas, Krievijas, Ukrainas un Turcijas akcīzes markām (skat.attēlu). Tāpat atsavināti 5,6 litri pudelēs pildīta šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Šķidrums nosūtīts ekspertīzes veikšanai. Turpat tika aizturēts arī nelegālo cigarešu un alkohola glabātājs – 1980. gadā dzimis vīrietis. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu lielā apmērā, par ko paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, ar vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas naktī no 7. uz 8. jūniju atsavināja 50 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām. Rīgā tika aizturēti 1950. un 1963. gadā dzimuši vīrieši brīdī, kad viņi pārvadāja nelegālās cigaretes. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Izmeklēšanas ietvaros tiks skaidrots, kur vīrieši cigaretes veduši un citi notikušā apstākļi.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.