Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes rezultāti cīņā ar akcīzes preču nelegālu apriti 2017. gada 13. maijs

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde ir apkopojusi rezultātus akcizēto preču jomā. Kopumā Kurzemē aprīlī no nelegālās aprites ir izņemtas aptuveni 241 400 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kas būtu 12 070 paciņas. 
Visvairāk izņemtās cigarešu paciņas pēc zīmola bijušas Premjer, NZ un Prima. Vislielāko skaitu cigarešu Kriminālprocesa ietvaros ir izņēmis Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs, kopā atsavinot aptuveni 140 000 cigaretes jeb 7 000 cigarešu paciņas. Tajā pašā laikā par šiem noziegumiem ir aizturēti trīs personas un notiek izmeklēšana.

Saldus iecirknis aprīlī kopumā no nelegālās aprites ir izņēmuši aptuveni 74 900 cigaretes jeb 3 745 cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām, Kuldīgas iecirkņa darbinieki no nelegālās aprites izņēmuši aptuveni 16 280 cigaretes jeb 814 cigarešu paciņas, savukārt Talsu iecirknis izņēmis 8 820 cigaretes jeb 441 cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt kopumā Kurzemē no nelegālās aprites ir izņemti aptuveni 318 litri nelegālā alkohola, visvairāk nelegālās produkcijas konstatējot Durbes pagastā.

Aprīļa beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas lietvedības ietvaros veica apskati kāda 1949.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā Durbes pagastā. Apskates laikā kunga īpašumā policisti konstatēja kandžas aparātu, nelikumīgo alkoholu un tabakas izstrādājumus. Kopumā tika izņemti aptuveni 277 litri nelegālā alkohola – 240 litri brāga un 37 litri kandža. Tāpat pie vīrieša tika atrastas 700 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām un no vīrieša dzīvesvietas tika izņemts nereģistrēts medību ierocis un munīcija, par ko Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess. Savukārt par pārkāpumiem akcizēto preču jomā Valsts policijā ir uzsākta administratīvā lietvedība, taču, sagaidot visas nepieciešamās ekspertīzes, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

Attēli ar nelegālo alkoholu no vīrieša dzīvesvietas Durbes pagastā.