Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

8.martā Čiekurkalna tirgū un Ķengaragā aizturēti kārtējie nelikumīgo akcīzes preču glabātāji un tirgotāji 2017. gada 10. marts

Ar mērķi ierobežot nelikumīgu akcizēto preču tirdzniecību, vakar, 8. martā, tika veikti profilaktiskie pasākumi. Pārbaudes tika veiktas gan Čiekurkalna tirgū, gan personu, kuras atrodas policijas redzeslokā, dzīvesvietās.

No pulksten 9.00 līdz 11.00 Rīgas Brasas iecirkņa policisti veica pārbaudes Čiekurkalna tirgū. Likumsargi sastādīja protokolu par nelikumīgu ar akcīzes nodokli apliekamo preču tirdzniecību personai, kura jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā par šādiem pašiem pārkāpumiem. Tika izņemtas 200 cigaretes un 12,5 litri alkohola.

Rīgas Ķengaraga iecirkņa policistiem izdevās atklāt nelikumīgo akcīzes preču uzglabāšanas vietu kādā daudzdzīvokļu ēkā. Dzīvoklī atrastas 3000 cigaretes (skat. attēlā). Arī šī persona jau vairākas reizes nonākusi policijas redzeslokā par nelikumīgu akcīzes preču realizāciju un uzglabāšanu.

Par akcizējamo preču realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču noteikumu pārkāpumiem, tiek piemērots naudas sods no 70 eiro līdz 7 000 eiro apmērā, konfiscējot šīs preces un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Atgādinām, ka nelikumīgu cigarešu un alkoholisko izstrādājumu iegādāšanās, uzglabāšana un pārvietošana ir aizliegta un par to ir paredzēta administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169/3., 170/1. un 170/2.pantu. Tāpat aicinām atsaukties iedzīvotājus, kuriem ir informācija par šo nelikumīgo preču tirgošanas gadījumiem.