Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kriminālvajāšanai nodoti 5 kriminālprocesi par krāpnieciskajām darbībām ar ātrajiem kredītiem 2016. gada 4. oktobris

Nākas konstatēt, ka gadījumi, kad krāpnieki nelikumīgi iegūst personas datus un izmanto tos, lai izkrāptu finanšu līdzekļus, kļūst arvien biežāki.

Šī gada pavasarī VP Ludzas iecirknī vērsās virkne iedzīvotāju, uz kuru vārdiem nelegālā veidā tika paņemti ātrie kredīti. Saistībā ar notikušajiem gandrīz 50 noziedzīgajiem nodarījumiem tika uzsākti 5 kriminālprocesi.

Apjomīgās izmeklēšanas gaitā likumsargi noskaidroja kādas 1996. gadā dzimušās sievietes saistību ar minētām krāpnieciskajām darbībām. Sieviete ar viltu no cietušajiem izmānījusi viņu personas datus, bankas kontus, ka arī paroles, un uz apkrāpto cilvēku vārdiem paņēmusi ātros kredītus.

Iespējamā vainīgā persona tika aizturēta, un viņai ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Šonedēļ kriminālprocesi nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Pēc Krimināllikuma 193.1 panta 2.daļas par tādu datu izmantošanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Bieži gadās, ka cilvēki sev nepazīstamām trešajām personām uztic savas internetbankas pieejas kodus, jo domā, ka tas nepieciešams iekārtošanai darbā, kāda pirkuma veikšanai vai citiem līdzīgiem mērķiem. Iegūstot šādus datus, krāpnieki noformē kredītus ātrās kreditēšanas uzņēmumos un iemaksā identifikācijas maksu no upura bankas konta. Saņemot naudas līdzekļus, krāpnieki arī nekavējoties noņem tos no upura konta.

Lai novērstu šāda veida krāpnieciskus gadījumus, policija aicina nevienam neatklāt savu internetbankas paroli un pieejas kodus, kā arī nesūtīt tos elektroniskajās vēstulēs. Informāciju par konta numuru un internetbankas paroli būtu jāglabā tā, lai tos nevarētu atrast nepiederošas personas un izmantot nelikumīgu darbību veikšanai. 

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)