Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas vadība forumā apspriež starptautiskās drošības un sadarbības aktualitātes 2016. gada 28. septembris

Nolūkā sekmēt ekonomisko sadarbību un garantēt drošību preču transportam un tirdzniecībai, kā arī lai stiprinātu tiesībsargājošo iestāžu starptautisko sadarbību starp valstīm, kuras šķērso Ķīnas preču piegāžu ceļi, tajā skaitā Latviju, Ķīnā norisinās plaša mēroga Otrais Starptautiskais tiesībsargājošo iestāžu forums (turpmāk – Forums).

 

Forumā piedalās 44 valstu delegācijas, tostarp augsta līmeņa iekšlietu amatpersonas, kā arī Interpola, Eiropola un Šanhajas Policijas Organizācijas pārstāvji.  Latviju Forumā pārstāv Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Artis Velšs un Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības biroja priekšnieks Māris Geida.    

 

Foruma laikā dalībvalstu delegāti sniedza prezentācijas par drošību savās valstīs un īstenotajiem pasākumiem cīņā ar transnacionālo organizēto noziedzību un terorismu, kā arī ieskatu izaicinājumos un problēmās, ar kādām šobrīd saskaras tiesībsargājošās iestādes. Forumā vairāki dalībnieki pauduši viedokli, ka, paplašinoties transnacionālās noziedzības veidiem, ir jāstiprina sadarbība un ātrums starptautiskās sadarbības, tostarp tiesiskās palīdzības lūgumu izpildes, jomā.

 

Valstu delegācijas, un tostarp Latvijas delegācija, cer, ka, pateicoties jaunizveidotajai platformai, izdosies stiprināt tiesībsargājošo iestāžu starptautisko sadarbību un izstrādāt jaunus turpmākās sadarbības kritērijus un procedūras, tādējādi ilgtermiņā arī sekmējot Latvijas ražotāju intereses nostiprināties Ķīnas tirgū.

 

Šā gada novembrī Latvijā tiek rīkots piektais "16 + 1" valdību vadītāju samits un to pavadošais biznesa forums, kā arī gaidāma divpusēja oficiāla Ķīnas premjerministra vizīte Latvijā samita laikā, kad varētu tikt arī parakstīts memorands par visaptverošu sadarbību Ķīnas iniciatīvas "One Belt, One Road" ietvaros, iekļaujot šajā iniciatīvā arī Latvijas transporta koridoru.

 

Ķīnas valdība ir nolēmusi uzlabot savas valsts preču transportēšanu uz Eiropu ar mērķi atrast savu preču noietam jaunus tirgus un maksimāli saīsināt transportēšanas laiku un izmaksas. Arī Latvijas valdība ir ieinteresēta ekonomiskās sadarbības attīstīšanai ar Ķīnu, jo Ķīna Latvijas ražotājiem ir lielākais tirdzniecības partneris Austrumāzijas reģionā un piesaista sevi kā vienu no pievilcīgākajiem tirgiem.