Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturam divus vīriešus par nepilngadīgo aplaupīšanu 2016. gada 25. augusts

Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa policisti vakar no rīta, pulksten 9.00 saņēma ziņu par vīrieti, kurš aplaupīja kādu nepilngadīgu jaunieti dzelzceļa stacijā “Sloka”.

Cietušais, 2001.gadā dzimušais jaunietis, policijai norādīja, ka saskāries ar šo pašu laupītāju arī pagājušajā piektdienā, 19.augustā, kad tas pats vīrietis piedraudēja nepilngadīgajam puisim ar fizisku izrēķināšanos un viņu aplaupīja. Tobrīd jaunietis policijai par notikušo neziņoja.

Uzsākot iespējamā vainīgā meklēšanu, saņēmām informāciju par vēl vienu līdzīgi veiktu laupīšanu.

Kā ziņoja kāds aculiecinieks, pulksten 10.30, Kauguru mikrorajonā divi vīrieši aplaupīja 2002.gadā dzimušu jaunieti, piedraudot ar fizisku spēku. Policisti nekavējoties devās uz aculiecinieka norādīto vietu, kur pamanīja un aizturēja abus vīriešus.

Viens no laupītājiem izrādījās meklētais vīrietis, kurš aplaupīja jaunieti dzelzceļa stacijā, bet viņa kompanjons – kāds 1983.gadā dzimis vīrietis.

Abi aizturētie jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par laupīšanām. Saistībā ar notikušo ir uzsākti divi kriminālprocesi.

Par šādiem noziegumiem – svešas kustamas mantas nolaupīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, iespējamu mantas konfiskāciju, vai ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.
Savukārt par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, iespējamu mantas konfiskāciju, vai ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Ilustratīvs foto: (pixaby.com)