Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturētas vairākas personas par zādzībām no dzīvokļiem un zādzību mēģinājumiem 2016. gada 25. aprīlis

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Brasas iecirkņa policistu rīcībā bija nonākusi informācija par personu, kura, iespējams, izdarījusi zādzības no vairākiem dzīvokļiem. Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka aizdomās turamais veicis vismaz četras zādzības no dzīvokļiem, kā arī nozadzis velosipēdu. Likumsargi 16. aprīlī aizturēja 1992. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš tiesāts par mantiska rakstura noziegumiem.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja aizturētās personas līdzdalībnieku – kādu 1992. gadā dzimušu vīrieti – un 20. aprīlī viņu aizturēja. Arī otrs aizturētais jau iepriekš bija tiesāts par mantiska rakstura noziegumiem.

Abām aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Šobrīd pret viņiem ir uzsākts kriminālprocess par zādzībām, iekļūstot dzīvoklī. Par šādu noziegumu var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat arī Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti bija noskaidrojuši personu – 1972. gadā dzimušu vīrieti, kurš, iespējams, nodarbojas ar zādzībām no dzīvokļiem. Pagājušajā trešdienā, 20. aprīlī, viņš bija centies iekļūt kādā dzīvoklī Imantā, uzlaužot durvis, taču policisti viņu aizturēja. Policistiem tapa zināms, ka aizturētais vīrieti ir saistīts ar vēl citu zādzību no dzīvokļa Imantā. Aizturētais, kurš jau iepriekš vismaz 10 reizes ir tiesāts par identiskām zādzībām, atzina savu vainu noziegumā.

Pret aizturēto ir uzsākts kriminālprocess par tīšu mantas bojāšanu, kā arī par zādzības, iekļūstot dzīvoklī, mēģinājumu. Piektdien, 22. aprīlī, tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Savukārt pagājušo sestdien, 23. aprīlī, Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti saņēma izsaukumu uz Maskavas ielu. Ziņotājs informēja, ka svešinieks iekļuvis viņa dzīvoklī un centies viņu apzagt. Policisti ieradās notikuma vietā, kur noskaidroja, ka ļaundaris bija uzlauzis dzīvokļa ārdurvis un iekļuvis dzīvoklī. Redzot, ka mājoklī atrodas tā saimnieks, garnadzis meties bēgt, taču cietušais skrējis pakaļ svešiniekam un izsaucis policiju.

Patruļpolicijas ekipāža netālu no notikuma vietas aizturēja 1974. gadā dzimušu vīrieti, kurš bija paslēpies citā kāpņu telpā. Aizturētais jau iepriekš bija sodīts par zādzībām no dzīvokļiem.
Šobrīd pret aizturēto ir uzsākts kriminālprocess gan par tīšu mantas bojāšanu, gan par zādzības, iekļūstot dzīvoklī, mēģinājumu.