Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atkal atklāti viltoti “UGG” zābaki; divi aizturētie 2016. gada 29. janvāris

14. janvārī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) inspektori Rīgā, Turgeņeva ielā atklāja noliktavu, kurā glabājas, iespējams, viltoti zīmola “UGG” zābaki. Kopumā tika konfiscēti 156 pāri aizdomīgo apavu.

Valsts policija saņēma informāciju par, iespējams, viltotu “UGG” zābaku tirdzniecību. Pārbaudes laikā likumsargi pamanīja, ka šīs firmas zābaki tiek tirgoti sludinājumu portālā.

ENAP darbinieks, uzdodoties par pircēju, norunāja tikšanos ar zābaku tirgoni degvielas uzpildes stacijā Rīgā, Dzirnavu ielā. Pēc kontrolpirkuma veikšanas policisti aizturēja zābaku pārdevēju – 1952. gadā dzimušu vīrieti. Viņš likumsargus aizveda uz viltoto zābaku noliktavu, kas bija ierīkota Turgeņeva ielā, kāda autoservisa telpās.

Kopumā inspektori konfiscēja 156 ar zīmolu “UGG” marķētus zābaku pārus. Atšķirībā no oriģinālajiem apaviem, tie bijuši izgatavoti no mākslīga materiāla, lai gan minētās firmas apaviem būtu jābūt no aitādas.

Pēc ENAP rīcībā esošās informācijas, pārdevējam nav bijusi galvenā loma nelegālajā rūpalā. Visticamāk, šī biznesa organizators bijis 1961. gadā dzimis vīrietis, kurš neoficiāli nodarbinājis pārdevēju, par tirgošanos maksājot viņam piecus līdz desmit eiro dienā. Arī šis vīrietis ticis aizturēts.

Nelikumīgās preces īpašnieks jau pirms dažiem gadiem sodīts par tādu pašu likumpārkāpumu. Toreiz no viņa tika atsavināti gan viltoti “UGG” zābaki, gan citu atpazīstamu zīmolu pakaļdarinājumi. Savukārt aizdomīgo zābaku pārdevējs policijas redzeslokā iepriekš nav nonācis.

Šobrīd par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Kad no zīmola pārstāvjiem tiks saņemts attiecīgs iesniegums un būs zināmi ekspertīzes rezultāti, tiks uzsākts kriminālprocess par preču zīmes un dizainparauga nelikumīgu izmantošanu. Par šādu likumpārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šis gan nav pirmais gadījums, kad aizdomās par viltošanu tiek konfiscēti ar zīmolu “UGG” marķēti zābaki. Jau vēstīts, ka 2015. gadā decembrī ENAP inspektori vienā no atpazīstamākajiem apavu veikaliem Rīgā konfiscēja 76 viltotu “UGG” zābaku pārus.

Valsts policija aicina ikvienu, kam ir aizdomas par viltotu preci, par to ziņot.

 

Sagatavoja:

Gita Gžibovska
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075264