Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Saistībā ar raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentu-operāciju “Pedofili” vajāšanai nodota pirmā krimināllieta 2016. gada 27. janvāris

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai krimināllietu pret kādu 1959. gadā dzimušu vīrieti. Kriminālprocess tika uzsākts šī gada martā, kad paralēli notikušā LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” eksperimenta un kriminālpolicijas darba rezultātā tika pieķerti vairāki vīrieši, kuri vēlējās par samaksu stāties dzimumattiecībās ar it kā 15 gadus vecu jaunieti. Citās līdzīgās epizodēs policija vēl turpina pirmstiesas izmeklēšanu.

Jau ziņots, ka šī gada martā LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” žurnālisti veica eksperimentu – publicējuši it kā 15 gadus veca puiša sludinājumu, kurā jaunietis norādījis, ka vēlas stāties dzimumattiecībās par samaksu. Eksperimenta rezultātā uz tikšanos ar jaunieti ieradās pieci vīrieši. Rīgas kriminālpolicija saistībā ar notikušo uzsāka kriminālprocesu un no visām personām, kuras atsaucās uz piedāvājumu un ieradās pie jaunieša, pieņēma paskaidrojumus.

Kriminālprocess tika uzsākts, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 370. panta otro daļu, kas noteic, ka procesu var uzsākt, ja ziņas satur informāciju par iespējamu notikušu noziedzīgu nodarījumu un tās ir iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm.

Kriminālprocesa ietvaros policija vērtēja iegūto informāciju, kā arī vāca pierādījumus, kā rezultātā šobrīd ir izdalīti vairāki atsevišķi kriminālprocesi un viens no tiem, pret 1959. gadā dzimušu vīrieti, nosūtīts Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Policija vīrieti lūdz saukt pie atbildības par mēģinājumu veikt seksuāla rakstura darbības ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu.

Atbildība par šāda nozieguma mēģinājumu var iestāties tāda pati, kā par reāli izdarītu noziegumu – ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
29402290
dairis.anucins@vp.gov.lv