Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pastiprināti strādājot narkotisko vielu apkarošanas aprites jomā, policisti atsavina gandrīz puskilogramu psihotropo vielu 2015. gada 23. aprīlis

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka atsavinot pie kādas personas 495 gramus augu valsts izcelsmes vielu, ekspertīzes atzinumā apstiprināts, ka šī viela ir ADB CHIMINACA, kura iekļauta psihoaktīvo vielu sarakstā.

Nedēļas sākumā 21.aprīlī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki, sadarbībā ar VP ZRP Aizkraukles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļu un VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļu, lietvedībā esošajā kriminālprocesā, kas ierosināts par to, ka persona Vidzemes un Zemgales reģionos nodarbojas ar neatļautu narkotisko/psihotropo vielu izplatīšanu, realizēja speciālo izmeklēšanas eksperimentu. Vidzemes reģionā aizturēja 1996.gadā dzimušu jaunieti par 495 gramu iepakojuma realizāciju ar sasmalcinātu izžāvētu zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes vielu. Policisti jau saņēmuši ekspertīzes atzinuma slēdzienu, šī viela ir iekļauta psihoaktīvo vielu sarakstā.

Policijas darbinieki Kriminālprocesa ietvaros veica arī sankcionētu  kratīšanu personas dzīvesvietā Vidzemes reģionā, kuras laikā  izņēma 30 gramus  sasmalcinātu izžāvētu zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes vielu, elektriskos svarus un 1 iepakojumu ar 3 gramiem gaišas krāsas pulverveida vielu. Šīm izņemtajām vielām arī nozīmēta ekspertīze. Policijas darbinieki personu aizturēju Kriminālprocesa likuma  264.panta kārtībā un ievietoja īslaicīgā aizturēšanas vietā.

Uzsākts kriminālprocess, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Kriminālprocesa ietvaros tiks pārbaudīts vai persona nav saistīta citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece

Valsts policijas

Zemgales reģiona pārvaldes

priekšnieka palīdze

Tālr.63004302,20293472

ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv