Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Platforma jaunām idejām 2015. gada 22. aprīlis

Veiksmīgi aizvadīts Valmierā notikušais starptautiskais seminārs policijas darbiniekiem par neformālās izglītības iespējām jauniešu likumpārkāpumu novēršanas jomā. Dalībnieki visi kā viena atzīst, ka šī ir bijusi lieliska pieredzes apmaiņa un iesākums jaunām idejām un sadarbībai.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe stāsta: "Semināra laikā policijas darbiniekiem bija iespēja iepazīties ar neformālo izglītību un sociālās iekļaušanas jautājumiem, kā arī radīt jaunas idejas, kā policijas darbā  izmantot iegūtās zināšanas, lai varētu  uzrunāt jauniešus par dažādām viņiem aktuālām tēmām. Galvenokārt vēršot viņu uzmanību nenonākt pretrunā ar likumu un likt aizdomāties par dzīvības vērtību."

Šāda veida jaunatnes darbinieku mobilitātes projekti ir kā platforma, kurā satiekas vienas profesijas pārstāvji no dažādām valstīm, iepazīstot ne tikai viens otra profesionālo pieredzi un kultūru, bet arī radot jaunas idejas turpmākajai sadarbībai.

„Pirmajā semināra vakarā mēs tikāmies kā svešinieki. Nedēļu kopā piedaloties dažādās aktivitātēs, mēs šķiramies kā draugi. Ir grūti atvadīties no iepazītajiem poļu un norvēģu kolēģiem, taču esmu pārliecināts, ka mūs vienos vēl kopīgi projekti un tikšanās," semināra noslēgumā pauda Peters Pau no Igaunijas policijas Austrumu prefektūras.

Savukārt Norvēģijas policijas pārstāvis no Bergenas Oisteins Samsonens atklāja, ka Norvēģijā policijas darbinieki lielākoties izskata individuālus gadījumus, kad jaunietis jau izdarījis likumpārkāpumu, iesaistot mediatorus, kuri organizē tikšanās ar aizdomās turamo, cietušo vecākiem, policijas darbiniekiem, izglītības pārstāvjiem, sociālajiem darbiniekiem, lai pārrunātu radušos problēmu un sniegtu jaunietim iespēju pašam izvēlēties kā tālāk rīkoties. " Es un mani kolēģi esam ļoti priecīgi par šo iespēju viesoties Latvijā un piedalīties seminārā. Mums jau ir dažas idejas, lai mūsu sadarbība turpinātos," stāsta Oisteins Samsonens.

Jau vēstīt, ka seminārs tika īstenots projekta " Neformālā izglītība. Sociālā iekļaušana. Jauniešu likumpārkāpumu novēršana" ietvaros no 13.-18.aprīlim. Seminārā piedalījās policijas darbinieki, kuris ikdienā strādā ar jauniešu likumpārkāpumu novēršanu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Norvēģijā.

Projekta ietvaros pēc semināra norises Latvijā maijā katrā no partnerorganizācijām tiks organizēta fotoizstāde " Projekta dienasgrāmata". Tās  mērķis ir pašiem dalībniekiem izvērtēt projekta laikā  iegūtos rezultātus, savukārt citiem tā būs iepazīšanās ar projektu un Erasmus+  programmu.        

 

Sagatavoja:

Sintija Virse

Valsts policijas

Vidzemes reģiona pārvaldes

Kārtības policijas biroja

Prevencijas grupas

vecākā inspektore

Tālr. 26368442

sintija.virse@vidzeme.vp.gov.lv