Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija stiprinās ekonomisko noziegumu apkarošanu 2015. gada 15. aprīlis

Valsts policija (VP) uzsākusi virkni organizatorisku pasākumu, lai uzlabotu darba rezultātus ekonomiska rakstura noziegumu un kibernoziegumu apkarošanā un izmeklēšanā gan teritoriālajā, gan reģionālajā, gan arī centrālajā līmenī. Šāds solis sperts pēc apjomīgā ziņojuma par Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbu, kapacitāti un darba organizāciju.

Ziņojumā secināts, ka, stiprinot vienīgi ENAP vai palielinot tā kapacitāti, nebūs iespējams sasniegt gaidītos rezultātus, bet ir jāskata visa šī joma kopumā dažādos līmeņos un paralēli ENAP pārvaldes stiprināšanai, jāstiprina arī visi pārējie līmeņi – reģionālais un teritoriālais. Izvērtējumā arī secināts, ka pārvaldes priekšnieka Gata Gudermaņa rīcībā pārkāpumu nav, sev pakļautās struktūras darbu viņš organizējis un pārraudzījis atbilstoši pieejamajam resursam un iespējām.

“Šodien ekonomikas ietekme manāma gandrīz vai ikkatrā noziegumā, un šīs jomas apkarošanas un izmeklēšanas prioritāte noteikta ne tikai Valsts policijas, bet arī Iekšlietu ministrijas un Latvijas valsts un valdības pamatnostādnēs,” atzīst VP priekšnieks Ints Ķuzis. “Tādēļ pēc iepazīšanās ar apjomīgo ziņojumu par ENAP darbu, esmu pieņēmis vienīgo iespējamo lēmumu par šīs būtiskās jomas uzlabošanu ar iestādes iekšējiem resursiem – piemērot augsti profesionālu un pieredzējušu kadru rotāciju dienesta interesēs, tādējādi stiprinot visus līmeņus.”

Kā būtiskākie mērķi un uzdevumi šobrīd ir noteikti – ekonomisko noziegumu apkarošanas stiprināšana reģionālajā līmenī, īpaši akcentējot arī kibernoziegumu izmeklēšanas jomu gan reģionālā, gan arī starptautiskā līmenī. Vienlīdz svarīgi laikus reaģēt uz pēdējos gados īpaši izteiktu tendenci – tradicionālas noziedzības saplūšanu ar ekonomiska rakstura noziegumiem.

Lai nodrošinātu šo mērķu un uzdevumu izpildi VP priekšnieks Ints Ķuzis parakstījis pavēli par darbinieku rotāciju dienesta interesēs, kas stāsies spēkā ar šā gada 1. maiju.

Lai stiprinātu VP kapacitāti izmeklēšanas jomā VP ENAP pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis tiek pārcelts VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) priekšnieka vietnieka amatā, jo viņa zināšanas, izpratne un pieredze, izmeklējot sarežģītus un apjomīgus ekonomiskos noziegumus, un arī zināšanas augsto tehnoloģiju jomā dos būtisku pienesumu noziegumu izmeklēšanā, kas ir KIP kompetencē.

Lai stiprinātu izmeklēšanas kapacitāti nacionālā un starptautiskā līmenī, KIP priekšnieka vietnieci Ilzi Sokolovsku noteikts pārcelt ENAP priekšnieka vietnieka amatā, kur viņas zināšanas ekonomikas jomā un unikālā pieredze vissarežģītāko kriminālprocesu izmeklēšanā, kā, piemēram, Zolitūdes traģēdija un Rīgas pils ugunsgrēks, sniegs jaunu, vērienīgu skatījumu uz izmeklēšanas iespējām un risinājumiem.

Lai stiprinātu  ekonomisko un kibernoziegumu apkarošanu un izmeklēšanu reģionālā līmenī, ENAP priekšnieka vietnieks Māris Kaļinka tiks pārcelts Zemgales reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības un ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieka amatā, kur viņa līdzšinējā pieredze ekonomisko un kibernoziegumu izmeklēšanā valsts un starptautiskā līmenī sniegs jaunu redzējumu izmeklēšanas procesam.    

Ar mērķi stiprināt un attīstīt ekonomisko noziegumu izmeklēšanu un metodisko vadību nacionālā un īpaši reģionālā līmenī, Zemgales reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības un ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Pēteris Bauska tiek pārcelts ENAP priekšnieka amatā, kas nenoliedzami viņam būs jauns izaicinājums, bet iestādes kontekstā veicinās vienotas pieejas izstrādi ekonomisko un kibernoziegumu apkarošanai gan valsts, gan reģionālā līmenī.  

Jāpiebilst, ka šāds instruments – pieredzējušo kadru rotācija Valsts policijā – ļoti veiksmīgi īstenots jau vairākkārt, un tas ir viens no efektīviem karjeras plānošanas un attīstības instrumentiem, kas nodrošina labākās prakses un jaunu risinājumu ieviešanu sistēmas ietvaros, kā arī novērš ikdienas rutīnas veidošanos.      

Rotācija tiek veikta saskaņā ar "Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma" 12.panta 1.daļas 1.punktu (pārcelšana citā amatā dienesta interesēs uz noteiktu laiku, lai nodrošinātu efektīvu dienesta pienākumu izpildi).

 

Sagatavoja:

Sigita Pildava
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja
Tālr. 67075088

Mob. 27891986

www.vp.gov.lv