Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Eiropas Noziedzības novēršanas tīkla eksperti dalās pieredzē atkārtotas viktimizācijas novēršanā 2015. gada 5. marts

EUCPN savas darbības ietvaros sekmē informācijas apmaiņu par prevencijas jautājumiem un aktivitātēm, kas palīdz mazināt dažāda veida noziegumus. Sēdes laikā, 4.martā, EUCPN dalībnieki pievērsās atkārtotas viktimizācijas* problemātikai. Šo tēmu par diskusiju objektu izvēlējās Latvijas EUCPN komanda, jo tēma ir saistīta ar policijas un arī citu institūciju galveno uzdevumu – sniegt atbalstu iedzīvotājiem, nodrošināt labāku drošību un mazināt noziedzību.

 

EUCPN vadītāja Ilze Bērziņa-Ruķere pēc divu dienu tikšanās secināja: “Visi klātesošie eksperti apzinās atkārtotas viktimizācijas novēršanas svarīgumu ES dalībvalstīs. Valdes sēdes laikā dalībnieki vienojās par atkārtotas viktimizācijas novēršanas rokasgrāmatas izstrādi līdz 2016.gada beigām. Tāpat arī Latvijas prezidentūra kopā ar nākamajām Luksemburgas un Nīderlandes prezidentūrām vadīs darba grupu EUCPN 2016.-2020.gada ilgtermiņa stratēģijas projekta izstrādei.”

 

3.martā, pirmajā darba sesijā, valdes sēdes dalībnieki pieņēma ikgadējo 2014.gada ziņojumu. Turpinājumā sēdes dalībnieki apsprieda un pieņēma darba programmu 2015.gadam. Diskusijas galvenokārt tika veltītas darbības novērtējumam Eiropas noziedzības prevencijas labās prakses konferencē, kas norisinājās 2014.gada beigās, kā arī tika pārrunāta EUCPN turpmākā darbība.

 

Savukārt 4.martā klātesošie tika iepazīstināti ar dažādām tēmām par atkārtotas viktimizācijas novēršanu ES dalībvalstīs, ieskaitot vecāku cilvēku atkārtotas viktimizācijas un vardarbības ģimenē mazināšanu, kā arī tika sniegta policijas jaunākā informācija par noziegumu upuru uzraudzību atbilstoši aizstāvības tiesībām Eiropā.

ES koordinatore cilvēktirdzniecības apkarošanas jomā Mirja Vasilijadu (Myria Vassiliadou), kura iepazīstināja klātesošos ar situāciju par atkārtotu viktimizāciju cilvēktirdzniecības problemātikas kontekstā, norādīja, ka “cilvēktirdzniecības novēršanas jomā vienlaicīgi tiek pievērsta uzmanība gan profilaksei, gan aizsardzībai, gan vainīgo kriminālvajāšanai, tādēļ ES šajā jomā paredz stingru likumisko un politisko ietvaru. Ļoti svarīgi ir nodrošināt cietušo aizsardzību. Ne mazāk svarīga ir arī ES dalībvalstu tieslietu un iekšlietu institūciju savstarpējā sadarbība.”

 

Cietušo tiesību alianses vadītāja Marija Makdonalda (Maria McDonald) klātesošos iepazīstināja ar Cietušo Direktīvas ieviešanas gaitu Īrijā. Šī direktīva stāsies spēkā šā gada novembrī un nodrošinās noziegumos cietušo personu tiesību aizsardzību. Tāpat Marija Makdonalda dalījās pieredzē par veikto pētījumu, kurš izstrādāts sadarbībā ar dažādām noziegumos cietušo personu grupām, ar kurām nācies saskarties ikdienas praksē konsultāciju laikā.

 

Savukārt Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics dalījās pieredzē par projektu "Atkārtotas viktimizācijas novēršana policijā” un informēja par nesen izstrādātajiem projektiem Valsts policijā, kuri nodrošina labāku policijas pakalpojumu sniegšanu dažādu noziegumu rezultātā cietušām personām.

 

Valsts policija arī pateicas tām Latvijas nevalstiskajām organizācijām, kuras piedalījās šajā divu dienu pasākumā un dalījās savā profesionālajā pieredzē, kā palīdzēt noziegumos cietušajiem.

 

*atkārtota viktimizācija - atkārtota ciešanu nodarīšana noziegumā (likumpārkāpumā) cietušai personai.

 

Mediju kontaktiem:

Gunta Skrebele

Iekšlietu ministrija

Nozares komunikācijas eksperte

gunta.skrebele@iem.gov.lv

T: +371 67219363

M: +371 29494943