Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vakar projekta „Roku rokā” ietvaros bērni rādīja savas prasmes pirmās palīdzības sniegšanā 2015. gada 26. februāris

Valsts policijas rīkotā projekta „Roku rokā” ceturtās sezonas kārtējais posms. Šoreiz bērni viesojās A/S „Latvijas gāze” sporta hallē.

Šajā sacensību posmā 11 komandas no Rīgas Sociālā dienesta dienas centriem un bērnu namiem, kā arī no Jāņa Poruka vidusskolas parādīja un pārbaudīja savas zināšanas par dabasgāzes lietošanu un drošību. Tāpat bērniem bija iespēja parādīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem savas zināšanas un prasmes cilvēka dzīvības glābšanā un pirmās palīdzības sniegšanā – kā novērst stipru asiņošanu un rīkoties, ja konstatēts lūzums, bērni uz manekena veica arī atdzīvināšanas pasākumus.

Šajā sacensību etapā bērni sacentās īpaši sīvi, jo centās izcīnīt balvu - ekskursiju Latvijas Nacionālajā operā, kur varēs aplūkot ne tikai Operas namu, bet arī uzzināt vēsturi, kā arī noskaidrot, kāds ir operas darbinieku ikdienas ritms.

Projekta „Roku rokā” mērķis ir palīdzēt un veicināt veselīga dzīvesveida attīstīšanu, iesaistīt jauniešus sportiskās aktivitātēs, tādējādi mazinot noziedzības un atkarību riskus. „Roku rokā” ceturtajā sezonā komandas savā starpā sacentīsies dažādās sportiskās stafetēs, kas norisināsies vairākos posmos teju visa mācību gada garumā.

Stafetēs paredzētas sportiskas aktivitātes gan individuāli, pārbaudot savas personīgās prasmes, gan arī komandas darbs, izpildot uzdevumu visiem kopā – roku rokā. Tādēļ būtiska panākumu atslēga ir savstarpējā saliedētība un komandas darbs.

Jau tradicionāli Valsts policijas Rīgas reģiona Nepilngadīgo Prevencijas nodaļa sadarbībā ar HK " Rīgas Dinamo" pārstāvjiem, Rīgas Sociālo dienestu, Latvijas Kara Muzeju, A/S "Latvijas gāze", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, A/S "Sadales tīkls" un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizē sacensības skolēniem, kas norisinās vairākos posmos līdz pat pavasarim.