Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jaunieši jau četrpadsmito gadu izrāda patiesu interesi par policistu darbu 2015. gada 12. februāris

Ēnu dienā aptuveni 350 jaunieši iepazinās ar Valsts policijas darbinieku pienākumiem, darba apstākļiem un ikdienu, kā arī praktiski piedalījās policijas reidos un lietu izmeklēšanās. Jau četrpadsmito gadu Valsts policija Ēnu dienā uzņem skolēnus no dažādām Latvijas skolām.

Šogad saņēmām aptuveni 350 jauniešu pieteikumus, kuros tika izteikta vēlme ēnot Valsts policijas darbiniekus dažādos iecirkņos. Valsts policija arī šogad jauniešiem deva iespēju sekot Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim. Ēnotāji kopā ar policijas priekšnieku apmeklēja Valsts policijas sanāksmi par pagājušās diennakts notikumiem, tikās ar Iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski un citām amatpersonām, kā arī devās uz Saeimu. Jaunieši ar aizrautību klausījās par policijas priekšnieka hokeja ripu kolekciju, izmēģināja Operatīvās vadības biroja rācijas un aktīvi iesaistījās Valsts policijas automašīnu videonovērošanā.

Rīgas reģionā skolēni izrādīja interesi par kriminālpolicijas un kārtības policijas darbu. Skolēni varēja gūt zināšanas arī par Ceļu policijas un policijas iecirkņu darbinieku veicamajiem pienākumiem un dinamisko darbu. Skolēni ne vien pievērsa uzmanību Operatīvā vadības biroja darbiniekiem, pie kuriem nonāk visi iedzīvotāju zvani, bet arī praksē vēroja policistus pienākumu veikšanā. Jaunieši varēja izpētīt policijas transportu, kā arī piedalīties policijas reidos un vērot inspektoru darbu satiksmes negadījumu vietās. Tāpat kādā no Rīgas iecirkņiem jaunieši varēja vērot un sekot līdzi, kā policijas darbinieki sniedz intervijas plašsaziņas līdzekļiem.

Kurzemes reģionā policistu ēnas viesojās Drošības klasē. Kinologs skolēniem demonstrēja dienesta suņa dalību nozieguma atklāšanā, kā arī jaunieši varēja iejusties ekspertu lomā, klātienē vērojot, kā tiek veiktas ekspertīzes narkotiskajām vielām un alkoholam. Arī Zemgales reģionā skolēni uzzināja par dienesta suņu nozīmi un lomu noziegumu atklāšanā. Tāpat arī Latgales un Vidzemes reģionā skolēni izrādīja interesi par iecirkņa un Ceļu policijas inspektoru darbu.

Latvijas Valsts policija Ēnu dienā piedalās jau četrpadsmito gadu. Policijas darbinieki ir patiesi priecīgi par jauniešu izrādīto interesi un aktīvajiem jautājumiem, kas saistīti ar iespējām apgūt policista profesiju. Vairāki skolēni atkārtoti sekoja līdzi policijas darbiniekiem un pauda pārliecību, ka jau pieņemts lēmums nākotni saistīt ar darbu policijā un nespēj sevi iedomāties citā profesijā. Valsts policija ir pārliecināta, ka mērķtiecīgākajiem jauniešiem ir visas iespējas policijā ne vien ēnot, bet, apgūstot profesiju, arī pašiem vēlāk izglītot skolēnus.

Vairāk attēlus no Ēnu dienas var apskatīt šeit.