Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latvijā ieradies Interpola ģenerālsekretārs Jurgens Stoks 2015. gada 30. janvāris

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros organizētajā neformālajā ES Padomes Tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē, savā pirmajā oficiālajā vizītē Latvijā bija ieradies Starptautiskās Kriminālpoliciju organizācijas - Interpola (ICPO-Interpol) Ģenerālsekretārs Jurgens Stoks (Jürgen Stock).

Savas pirmās oficiālās vizītes Latvijā laikā Interpola Ģenerālsekretārs tikās ar valsts policijas priekšnieku I. Kuzi un kriminālpolicijas priekšnieku A.Grišinu, kā arī apmeklēja VP GKrPP Starptautiskās sadarbības biroju un  Interpola Latvijas nacionālo nodaļu, tiekoties ar Starptautiskās sadarbības biroja priekšnieku E.Strautmani un Interpola Latvijas nacionālās nodaļas priekšnieci I.Pulku. Tikšanos laikā tika apspriesti jautājumi, kas skar starptautiskās sadarbības efektivizāciju aktuālāko noziedzības tendenču apkarošanai. Kā vienu no būtiskākajiem instrumentiem noziedzības apkarošanā, Interpola Ģenerālsekretārs uzsvēra Interpola uzturēto datu bāzu aktīvu izmantošanu un atzinīgi novērtēja Latvijā ieviesto tehnisko risinājumu, kas ļauj lietotājām Iekšlietu integrētajā informācijas sistēmā tiešsaistē pārbaudīt informāciju Interpola datu bāzēs par meklējamajiem objektiem (automašīnām un nederīgajiem dokumentiem) un personām. Runājot par viss straujāk augušo noziedzīgo fenomenu – kibernoziegumiem, tika uzsvērts, ka Interpols ir izveidojis jaunu Globālo inovāciju kompleksu Singapūrā, kurā strādājošie speciālisti nodrošinās dalībvalstīm atbalstu cīņā ar kibernoziegumiem.

Interpols ir Starptautiskā kriminālpoliciju organizācija, kuras sastāvā ir 190 dalībvalstis. Latvija šai starptautiskajai organizācijai pievienojās 1992.gadā. Interpola Latvijas birojs izveidots 1993.gadā. Interpola Latvijas nacionālā nodaļa ir LR IeM VP Galvenās kriminālpolicijas Starptautiskās sadarbības  biroja struktūrvienība, kuras pamatuzdevums ir koordinēt un veicināt Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas struktūrvienību un citu tiesību sargājošo iestāžu sadarbību starptautiskās noziedzības apkarošanā ar Interpola dalībvalstīm.

Interpola Ģenerālsekretārs Jurgens Stoks ir dzimis 1959.gada 4. oktobrī. Interpola Ģenerālsekretāra amatā tika ievēlēts vienbalsīgi Interpola Ģenerālās asamblejas 83. sesijā Monako 2014. gada novembrī  55 gadu vecumā. Pirms ievēlēšanas Ģenerālsekretāra amatā Jurgens Stoks ieņēma dažādus augsta līmeņa amatus Vācijā un Interpolā (Vācijas kriminālpolicijas viceprezidents, Interpola Izpildkomitejas Eiropas viceprezidents). Viņam ir profesora grāds jurisprudencē un kriminoloģijā. Pārvalda vācu (dzimtā), angļu un franču valodas.

Interpola Ģenerālsekretāra Jurgena Stoka vizīte Latvija ir ļoti nozīmīga un tā kalpos kā turpmākās starptautiskās sadarbības veicināšanas garants.