Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Piemērots pagaidu aizliegums psihoaktīvajai vielai MT-45 un tās saturošiem izstrādājumiem 2014. gada 15. maijs

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) piemērojis pagaidu aizliegumu sintētiskajam opioīdam 1-cyclohexyl-4-(1,2-diphenylethyl)-piperazine jeb MT-45. Līdz 2015.gada 13.maijam aizliegta vielas un tās saturošu izstrādājumu izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana, pārsūtīšana vai izplatīšana.

SPKC norāda, ka vielas MT-45 iedarbība var līdzināties morfija izraisītai iedarbībai un var radīt draudus veselībai un dzīvībai. 2014.gada februārī Agrīnās brīdināšanas sistēmā saņemts ziņojums no Zviedrijas par vielas MT-45 identifikāciju 11 personu pēcnāves bioloģiskajās analīzēs. Vielas un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta trešajai daļai šajā lēmumā minētā viela 5F-AMBICA un to saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām triju darbdienu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai.

Līdz ar lēmuma spēkā stāšanos pagaidu aizliegums piemērots šādām psihoaktīvajām vielām un tās saturošajiem izstrādājumiem: MT-45, 5F-AMBICA, 5F-AKB48, 5F PB-22, AB-FUBINACA, AKB48, AM-2201 indazolkarboksamīda analogs; 25I-NBOMe; 5F-AB-PINACA, AB-PINACA, THJ-2201, FUB-PB-22, ADBICA, ADB-PINACA, FUBIMINA un 25C-NBOMe; AB-CHMINACA; THJ-018; 5F-AMBICA.