Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijā viesojas Eiropas Policijas akadēmijas direktors Dr Banfi 2014. gada 6. maijs

Šā gada 28.-29.aprīlī Iekšlietu ministrijā un Valsts policijā notika Eiropas Policijas akadēmijas (CEPOL) direktora Ferenca Banfi un CEPOL sekretariāta Mācību nodaļas priekšnieces Aijas Kalnājas vizīte. Vizītes mērķis - kvalitatīvi sagatavoties CEPOL darbības nodrošināšanai Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

Vizītes laikā tika pārrunāti aktuāli jautājumi, tādi kā, Valsts policijas loma un uzdevumi CEPOL darbības nodrošināšanā Latvijas prezidentūras laikā, sadarbības ar CEPOL sekretariātu organizēšana un nodrošināšana, CEPOL tīkla pasākumu vadīšana, norise un prezidējošās valsts dalība un loma sanāksmju organizēšanā. Turklāt tika pārrunāts, kādi CEPOL pasākumi tiks organizēti Latvijā 2015.gada pirmajā pusgadā. Vēl pirms prezidentūras sākuma datuma 2014.gada decembrī, Valsts policijā tiks organizēta CEPOL prezidentūras nodošanas/pieņemšanas sanāksme, kurā piedalīsies CEPOL direktors Ferenc Banfi, Itālijas un Luksemburgas CEPOL nodaļu pārstāvji.

CEPOL sekretariāts ir ES aģentūra, kuras galvenais uzdevums ir koordinēt un nodrošināt ES dalībvalstu policiju un citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieku mācības pārrobežu sadarbības un noziedzības novēršanas jomā. CEPOL darbojas kā ES dalībvalstu policiju un policijas mācību iestāžu tīkls.

Informāciju sagatavoja:

Inguna Trule

VP GAP SAB SLN vecākā speciāliste