Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija brīdina par krāpniekiem Vidzemes reģionā 2014. gada 15. aprīlis

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti vairāki gadījumi, kuros iedzīvotāji cietuši no citu personu krāpnieciskām darbībām vai saņemta informācija par iespējamām krāpnieciskām darbībām.

14. aprīlī saņemta informācija, ka Kalsnavas pagastā uz autoceļa Pļaviņas- Madona- Gulbene 20. km pagaidām nenoskaidrotas personas apturējušas garāmbraucošu automašīnu. Vīrieši stāstījuši, ka nonākuši nelaimē- ceļojuma laikā pietrūkusi nauda, un nav līdzekļu pat degvielas iegādei. Krāpniekiem izdevies pārliecināt divas autmašīnā sēdošas sievietes, 1985. un 1988. gadā dzimušas Daugavpils un Rīgas iedzīvotājas, kas katra labprātīgi krāpniekiem iedevušas 100 eiro. Krāpnieki naudu solījušies atdot un, lai izskatītos ticamāk, “pagaidām” apmaiņai atstājušas ķīlu- gredzenu. Jau neilgi pēc notikušā sievietes apjautušas, ka neapdomīgi un visticamāk, uz visiem laikiem, šķīrušās no naudas, un  vērsušās pēc palīdzības policijā. Informācija par līdzīga rakstura gadījumiem un piedāvājumiem saņemta arī no iedzīvotājiem Valkas un Alūksnes pusē.

Policija aicina iedzīvotājus nebūt lētticīgiem, neielaisties sarunās, nekādā gadījumā neuzticēt savu naudu vai mantu svešām, nejauši satiktām personām, nepaļauties uz solījumiem naudu atdot un nepieņemt ķīlā nekādas mantas, kas, visticamāk, ir nevērtīgas. Ja saskaraties ar šādiem vai līdzīgiem gadījumiem, nekavējoties zvanīt un informēt policiju, iegaumējot krāpnieku pazīmes, automašīnas krāsu, marku, valsts numura zīmi un virzienu, kādā krāpnieki dodas.

Sagatavoja:

Dace Jukāma
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
vecākā inspektore
Tālr. 64201326; 28653999
dace.jukama@vidzeme.vp.gov.lv