Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēti trīs nepilngadīgi laupītāji, kuri īsā laika posmā paveic astoņas laupīšanas 2014. gada 11. aprīlis

Martā vidū Valsts policijas darbinieki Purvciemā aizturēja vienu mazgadīgu un divus nepilngadīgus jauniešus, kuri īsā laika posmā veica astoņas laupīšanas. Pusaudži sievietēm uz ielas no rokām izrāva rokas somiņas. Viena sieviete laupīšanas rezultātā guva smagus miesas bojājumus un vēlāk slimnīcā nomira.

Trīs pusaudži Purvciemā marta vidū dažu dienu laikā uz ielas aplaupīja sievietes. Gados jauno laupītāju grupa darbojās ļoti regulāri, aplaupot aptuveni vienu līdz trim sievietēm dienā. Jaunieši izvēlētajiem upuriem no rokām izrāva rokas somiņas, iegūstot mobilos tālruņus, kā arī skaidras naudas līdzekļus, kas atradās sieviešu makos.

Pēdējās laupīšanas laikā pusaudži par savu upuri izvēlējās gados vecāku sievieti. Laupīšanas laikā sieviete pretojās garnadžiem un nokrita. Sieviete nekavējoties tika nogādāta medicīnas iestādē, tomēr no gūtajām traumām mira.

Valsts policija kopā saņēma astoņu cietušo iesniegumus par laupīšanas epizodēm. 15. martā Rīgas Teikas iecirkņa darbinieki aizturēja vienu mazgadīgu, kā arī divus nepilngadīgus 1998. un 1999. gadā dzimušus pusaudžus. Visi aizturētie jau iepriekš vairākkārt nonākuši policijas redzeslokā. 

Šobrīd ir sākti kriminālprocesi par zādzību nelielā apmērā, par laupīšanu grupā, kā arī par laupīšanu, kas saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu.  Šobrīd divi nepilngadīgie pusaudži atrodas apcietinājumā, savukārt mazgadīgā loma laupīšanas veikšanā tiks skaidrota izmeklēšanas gaitā.

Sagatavoja:

Diāna Tarvida
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014

www.vp.gov.lv