Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Zemgalē reida laikā atsavina ievērojamā daudzumā psihoaktīvo vielu, aizturētas divas personas 2014. gada 10. aprīlis

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka  vakar, reida laikā Vecumnieku pagastā un Jelgavā policisti atsavinājuši ievērojamā daudzumā psihoaktīvo vielu, par tirdzniecību aizturēti divi vīrieši.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki vienā no dzīvokļiem Vecumnieku pagastā, Misā, veicot sankcionētu kratīšanu atsavināja 513 psihoaktīvo vielu iepakojumus. Par psihoaktīvo vielu tirdzniecību aizturēts 1989.gadā dzimis vīrietis. Savukārt vienā no dzīvokļiem Jelgavā, Vecpilsētas ielā VP ZRP Kriminālpolicijas biroja darbinieki sankcionētas kratīšanas laikā atsavinājuši 50 iepakojumus. Arī par šo vielu tirdzniecību aizturēts 1978.gadā dzimis vīrietis. Abas personas aizturētas un ievietotas īslaicīgā aizturēšanas vietā.

Policija lūdz iedzīvotājus informēt policiju, ja ir informācija par iespējamām tirdzniecības vietām - 63004200, 63004202 vai zvanīt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes uzticības tālrunim – 67014077.

Ar šī gada 9.aprīli stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, papildinot likumu ar jaunu 248.1 pantu. Krimināllikuma 248.1 panta 1.daļa nosaka, ka „Par jaunas psihoaktīvas vielas vai to saturoša izstrādājuma, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt 248.1 panta 2.daļa nosaka, ka „Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv