Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija aiztur krāpniekus, kuri piedāvā darbu Norvēģijā un apmāna darba meklētājus 2014. gada 27. marts

Valsts policijas Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki aizturēja krāpniekus, kuri piedāvāja darbu ārzemēs. Gada laikā vairāku personu kompānija apmānīja 12 darba meklētājus, lai iegūtu naudu.

Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki par krāpšanu grupā aizturēja sešas personas, kuras laika posmā no 2013. gada marta līdz 2014. gada janvārim telefoniski piedāvāja darba meklētājiem darbu Norvēģijā. Personu grupā darbojās divi nozieguma shēmas organizētāji, bet pārējie izpildīja viņu norādes.

Krāpnieku grupa mēģināja uzrunāt dažāda vecuma darba meklētājus, bet uz viņu āķa visvieglāk uzķērās divdesmitgadnieki. Aizturētās personas, izmantojot darba meklētāju uzticēšanos, kopā izmānīja aptuveni četrus ar pusi tūkstošus eiro. Iegūto naudu grupa sadalīja savā starpā, lielāko daļu nododot shēmas organizatoriem.

Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs norāda: „Krāpnieki lika jauniešiem sagatavot aptuveni 400 eiro biļetēm un dokumentu noformēšanai. Viņi pat ieteica tiem, kas pīpē, iepirkt cigaretes, jo Norvēģijā tās esot dārgas.”

Par krāpšanu policija aizturēja piecus agrāk sodītus vīriešus, kā arī vienu agrāk sodītu sievieti. Divas aizturētās personas atrodas cietumā, bet pārējiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšana uzsāktajos kriminālprocesos pēc Krimināllikuma 177. panta turpinās.

Aicinām atsaukties iedzīvotājus, kas ir saskārušies ar līdzīgu shēmu par darba piedāvājumu Norvēģijā un ir cietuši no minētajiem krāpniekiem, zvanot uz tālruņa numuriem: 67208313, 67208062 vai 110.

Sagatavoja:

Diāna Tarvida
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014

www.vp.gov.lv