Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vēl divām psihoaktīvajām vielām piemērots pagaidu aizliegums 2014. gada 25. marts

Slimību profilakses un kontroles centrs piemērojis pagaidu aizliegumu vēl divām psihoaktīvajām vielām. No 20. marta līdz 2015. gada 17. martam ir spēkā pagaidu aizliegums sintētiskajam kanabinoīdam FUBIMINA, bet no 22. marta līdz 2015. gada 19. martam piemērots pagaidu aizliegums vielai 25C-NBOMe.

Līdz ar aizlieguma spēkā stāšanos fiziskām un juridiskām personām aizliegts izgatavot, iegādāties, glabāt, pārvadāt, pārsūt vai izplatīt minētās vielas un to saturošus izstrādājumus. Šīs vielas radīt nopietnus draudus cilvēka veselībai un dzīvībai.

Saskaņā ar likumu "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" minētā viela un to saturošie izstrādājumi kā fiziskām tā juridiskām personām triju darbdienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai.

Lēmums ieviest pagaidu aizliegumu pieņemts, pamatojoties uz Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes veikto ekspertīžu rezultātiem un informāciju no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas datu bāzes par jaunajām psihoaktīvajām vielām.

Pašlaik pagaidu aizliegums piemērots jau 14 psihoaktīvajām vielām: 5F-AKB48, 5F PB-22, AB-FUBINACA, AKB48, AM-2201 indazolkarboksamīda analogs un 25I-NBOMe, savukārt 2014.gadā aizliegums noteikts vielām 5F-AB-PINACA, AB-PINACA, THJ-2201, FUB-PB-22, ADBICA, ADB-PINACA, FUBIMINA un 25C-NBOMe.