Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jelgavā vienas dienas laikā aizturēti divi autovadītāji par kukuļdošanu 2014. gada 14. marts

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) jau informēja, ka vakar, 13.martā Jelgavā par kukuļdošanu tika aizturēts 1966.gadā dzimis vīrietis, kurš braucot ar transportlīdzekli un nebija lietojis drošības jostu. Lai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols mēģināja policistiem iedot 20 eiro, pēc kā arī tika aizturēts. Tajā pašā dienā Jelgavā tika aizturēts vēl viens autovadītājs, kurš mēģināja piekukuļot policistus. 1988.gadā dzimis vīrietis pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, lai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols,  mēģināja iedot 100 eiro, pēc kā arī tika aizturēts.

Par kukuļdošanu uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas “ Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Šogad Zemgales reģionā aizturēti jau 19 autovadītāji par kukuļdošanu, no kopējā skaita Jelgavā aizturēti jau četri autovadītāji.

Policisti turpina strādāt pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv