Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti piedalīties preses konferencē par Eiropola aktualitātēm Latvijā un Eiropā 2013. gada 10. decembris

11. decembrī,  pulksten 12:30  Rīgā, Valsts policijas ēkā Čiekurkalna 1. līnijā 1,  notiks  preses konference par  Eiropola  aktualitātēm Eiropā un Latvijā. 

Preses konferencē plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiks informēti par Eiropola  lomu un sadarbību ar Latvijas tiesībsargājošajām institūcijām, kā arī  par šī brīža aktualitātēm  narkotiku, cigarešu kontrabandas un mobilo organizēto noziedzīgo grupu jomā. Preses konferencē piedalīsies Eiropola eksperti. Preses konference notiks starptautiska semināra “ Par drošāku Eiropu” ietvaros, kas notiek Latvijā 10. un 11. decembrī.
Semināra mērķis ir stiprināt sadarbību un informācijas apmaiņu starp tiesībsargājošajām institūcijām reģionālajā, nacionālajā un Eiropola līmenī.  Seminārā  tiks  prezentētas Eiropola  dažādās iespējas, tai skaitā, informācijas apmaiņas sistēmas un  analītiskās iespējas.
Eiropola mērķis ir atbalstīt un stiprināt dalībvalstu kompetento iestāžu savstarpējo sadarbību, novēršot un apkarojot organizēto noziedzību, terorismu un citas smagas noziedzības formas, kas skar divas vai vairākas dalībvalstis.
Valsts policijā darba ar Eiropolu koordinējoša struktūrvienība ir Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības biroja EIROPOLA Latvijas nacionālā nodaļa, kuras uzdevums ir sniegt atbalstu un koordinēt Eiropola, ārvalstu un Latvijas kompetento dienestu sadarbību cīņā ar transnacionālo organizēto noziedzību, terorismu un citām smagām noziedzības formām.

Eiropola un Latvijas tiesībsargājošo institūciju šī brīža sadarbība ir vērtējama kā ļoti veiksmīga. No 2011. līdz 2012. gadam Latvija ir sadarbojusies ar Eiropolu vairāk nekā 40 operācijās.

Zane Arāja

67275095; 29374566