Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas 95. jubilejas svinīgie pasākumi 5. un 6. decembrī 2013. gada 4. decembris

Jau rīt, 5. decembrī, Valsts policija atzīmēs savus profesionālos svētkus – 95. dibināšanas gadadienu.  Par godu šim notikumam gan ceturtdien, gan piektdien notiks vairāki svinīgi pasākumi, uz kuriem ir laipni aicināti ierasties arī mediju pārstāvji.

Ceturtdienas rītā, pulksten 8:30, Rīgas Domā notiks jaunizšūtā Valsts policijas karoga iesvētīšana, kam sekos kopīgs svētbrīdis. Pēc  svētbrīža Doma baznīcā, pulksten 9:45, notiks tradicionālā svinīgā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, kā arī Barikāžu laikā kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā.
Pulksten 11:00 Čiekurkalna 1.līnijā 1, Iekšlietu ministrijas konferenču zālē sāksies Valsts policijas 95. gadadienai veltīta svinīga sanāksme. Pēc sanāksmes ievadā paredzētajām svinīgajām uzrunām notiks Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas svinīgo apbalvojumu pasniegšana policijas darbiniekiem.
Sanāksmē piedalīsies Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs Valdis Dombrovskis, Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs Rihards Kozlovskis, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, Valsts policijas vadība un citas amatpersonas, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks, kā arī citi sadarbības partneri. 
Turpinot pērn iesākto tradīciju, arī šogad Valsts policijas darbiniekiem bija iespēja izraudzīties izcilākos, mērķtiecīgākos un radošākos kolēģus,  piesakot viņus kādā no piecām darbinieku izcilības nominācijām – „Veiksmes stāsts”, „Misija sabiedrībai”, „Sirdslieta”, „Mentors” un „Tēla spodrinātājs”. Labākie ir izraudzīti, tādēļ pulksten 17:00 visi mediju pārstāvji ir laipni aicināti pulcēties „Arēnā Rīga” uz gada balvu pasniegšanas ceremoniju. Ikviens interesents varēs vērot balvu pasniegšanas ceremoniju arī interneta tiešraidē portālā delfi.lv.
Savukārt piektdien, 6. decembrī, Valsts policijas koledžā pulksten 10:00 notiks svinīgais pasākums par godu Valsts policijas 95. gadadienai. Pasākums notiks Klinsona zālē, tā laikā svinīgo zvērestu dos 152 Valsts policijas koledžas kadeti. Svinīgajā pasākumā piedalīsies Iekšlietu ministrijas amatpersonas un Valsts policijas vadība. Mediju pārstāvji var pieteikties apmeklējumam, rakstot uz e-pastu amanda.cerpinska@koledza.vp.gov.lv.

Valsts policijas 95. gadadienai veltītie pasākumi jau notikuši visa gada garumā – policijas darbam veltīts pasākums Kara muzejā, operatīvo transportlīdzekļu parāde Rīgas ielās un drošības akcija bērniem „Droša vasara – Tava vasara”, futbola superspēle starp Valsts policijas komandu un „Prāta vētras” komandu, Valsts policijas darbam veltīta fotoizstāde, kā arī hokeja spēle starp Valsts policijas un Saeimas hokeja komandām.  

 

Papildu informācija:  

Latvijas Valsts policija uzsāka darbu nepilnas trīs nedēļas pēc Latvijas Republikas proklamēšanas – 1918. gada 5. decembrī, pamatojoties uz Tautas padomes pieņemtajiem pagaidu noteikumiem „Par iekšējās kārtības organizēšanu.”

Ņemot vērā nestabilo situāciju valstī, jaunizveidotās Valsts policijas prefektiem un apriņķa priekšniekiem bija ļoti plašas pilnvaras. Policijas pamatuzdevumi bija sabiedriskās kārtības nodrošināšana, noziegumu izmeklēšana, robežapsardzība, kā arī iedzīvotāju uzskaite un reģistrācija. Lielu atbalstu policijas darbam sniedza arī aizsargu organizācija. Attīstoties līdz ar Latvijas valsti un izejot cauri dažādām varām, 1991. gada janvārī, lai aizstāvētu Latvijas neatkarību, barikāžu laikā aizsargāt svarīgākos valsts objektus devās kārtībsargājošo iestāžu darbinieki no visas Latvijas. Tā laika milicijas nostāšanās tautas pusē bija svarīgs atbalsts neatkarīgas valsts nosargāšanā. Arī šobrīd Valsts policijā joprojām strādā 641 jeb nepilni 9% no visiem darbiniekiem, kuri dienestā bija arī vēsturiskajā 1991. gada pārmaiņu laikā.

1991. gada 4. jūnijā  tika pieņemts  likums "Par policiju", kas joprojām ir policijas darbības pamatā.

Šis likums  nosaka policijas jēdzienu, uzdevumus, darbības principus un vietu valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu sistēmā, policijas pienākumus, tiesības, struktūru, kompetenci, policijas darbinieka tiesisko aizsardzību, darbības garantijas, atbildību, finansēšanas, materiāltehniskās apgādes kārtību, kā arī policijas darbības uzraudzību un kontroli. Šobrīd Valsts policija ir viena no skaitliski lielākajām valsts iestādēm Latvijā. Kopumā tajā strādā ap 7000 policistu un vēl 700 darbinieku. 31,4% no visiem policijas darbiniekiem ir sievietes. 1,3% ir vecāki par 50 gadiem.