Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Brīvdienas uz ceļiem – alkohols, tumsa un trīs bojāgājušie 2013. gada 21. oktobris

Aizvadītajās brīvdienās avārijās uz Latvijas ceļiem izdzisušas trīs dzīvības. Tumsa un alkohols ir faktori, ko vēlas uzsvērt policija, jo traģiskie un smagie negadījumi ar cietušajiem bijuši saistīti ar automašīnas vadīšanu reibumā vai nepietiekamu parūpēšanos par drošību diennakts tumšajā laikā. Policija aicina visus satiksmes dalībniekus nebūt bezatbildīgiem un maksimāli parūpēties par drošību pirms došanās ceļā.

Smagākā avārija notika sestdienas vakarā Jūrmalā, Mellužu prospektā, kur sadūrās trīs automašīnas - Volkswagen, kuru vadīja 1979. gadā dzimis vīrietis, automašīna Audi, kuru vadīja 1969. gadā dzimusi sieviete un automašīna Volvo, kuru vadīja 1992. gadā dzimis vīrietis. No negadījumā gūtajām traumām neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnā mira Audi vadītāja. Negadījumā cieta arī Audi pasažieris, 2003. gadā dzimis zēns, un automašīnas Volkswagen vadītājs. Abi cietušie nogādāti slimnīcā.
Pēc sākotnējās informācijas automašīnas Volkswagen šoferis, būdams vairāk kā trīs promiļu lielā reibumā, izraisīja sadursmi ar tajā pašā virzienā braucošo Volvo, kas tālāk sadūrās ar automašīnu Audi, kura no trieciena tika iestumta kokos un apgāzās. Par notikušo policija uzsākusi kriminālprocesu un tā ietvaros skaidros sīkākus lietas apstākļus.
Brīvdienas letāli beigušās arī diviem gājējiem. Svētdien diennakts tumšajā laikā Ādažu novadā 1982. gadā dzimusi automašīnas Volkswagen vadītāja uzbrauca gājējam – pagaidām nenoskaidrotam vīrietim, kurš notikuma vietā gāja bojā. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis ārpus apdzīvotas vietas šķērsojis brauktuvi bez jebkādiem gaismu atstarojošiem elementiem. Automašīnas vadītāja nav bijusi alkohola reibumā.
Savukārt Zemgalē, Krustpils pagastā, autoceļa Rīga – Daugavpils 135. kilometrā piektdien īsi pēc pusnakts tika notriekts 1984. gadā dzimis vīrietis, kas notikuma vietā mira. Policija noskaidrojusi, ka negadījuma brīdī vīrietis gājis pa ceļa braucamo daļu un viņam nav bijuši gaismu atstarojoši elementi. Arī šajā negadījumā iesaistītais automašīnas vadītājs nav bijis alkohola reibumā.

Pavisam kopā trīs dienās aizturēti 119 dzērājšoferi, kas bija devušies ceļā, apdraudot savas, citu dzīvības un kopējo ceļu satiksmes drošību. No minētā skaita 61 bija automašīnas vadītājs, savukārt, pārējie 58 – velosipēdisti un mopēdisti. Aizvadītajās brīvdienās policija reģistrējusi 158 ceļu satiksmes negadījumus, kuros cietuši 40 cilvēki.

 

Sagatavoja:

Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715

www.vp.gov.lv