Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijā ievieš jaunu karjeras plānošanas un attīstības sistēmu 2013. gada 18. marts

Apzinoties personāla nozīmi Valsts policijas attīstībā un mērķu sasniegšanā, attīstības koncepcijā personāla jautājumu sadaļa tika akcentēta kā īpaši nozīmīga un īstenojama kā prioritāte. Kā zināms, Valsts policijā trūkst profesionālu, pieredzējušu darbinieku. Strādājot pie jaunās sistēmas ir domāts par personāla karjeras attīstību gan horizontālā, gan vertikālā aspektā, tai skaitā izmantojot rotācijas principu, kas ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, kā, izmantojot šobrīd esošos personāla resursus, veicināt Valsts policijas attīstību kopumā.

Ar mērķi - nodrošināt labākās prakses pārņemšanu sistēmas ietvaros un jaunu risinājumu ieviešanu, kā arī, lai novērstu ikdienas rutīnas veidošanos, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pieņēmis lēmumu veikt  Valsts policijas augstākā līmeņa vadības rotāciju.

Lai īstenotu teorijas un prakses mijiedarbību, augsta līmeņa praktiķis, līdzšinējais Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis ar 2013. gada 25. martu tiek pārcelts Valsts policijas koledžas direktora amatā, savukārt, lai īstenotu praksē jaunākās zinātniskās un teorētiskās atziņas (koncepcijas), kas šobrīd ir aktuālas starptautiskajā policijas darba praksē, līdzšinējais Valsts policijas koledžas direktors Artis Velšs dienesta interesēs pārcelts Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā.

Savukārt, lai radītu iespēju vadot pēc smaguma un atbildības pakāpes līdzīga līmeņa struktūrvienības, integrētu jaunas idejas, kā arī efektīvi izmantotu uzkrāto profesionālo pieredzi, lai stiprinātu darba organizācijas un iekšējās kontroles sistēmas, ar 2013. gada 25. martu dienesta interesēs par Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, savukārt Guntars Marķitāns – Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks – par Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku, jo viņa ilggadējā profesionālā pieredze sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā, kā arī nozīmīgu struktūrvienību vadīšanā stiprinās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldi.

Tāpat nākotnē plānots ieviest personāla rotācijas sistēmu viena reģiona ietvaros vai starp reģioniem, kas radīs iespēju izprast darba atšķirības  starp struktūrvienībām reģionu līmenī, kā arī līdzīgās nodaļās.

Sagatavoja:
Sigita Pildava
Valsts Policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
E-pasts:
Tālrunis: (+371) 6 707 5088
Mobilais tālrunis: (+371) 2 789 1986