Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas policisti taksometros konstatē ierīces skaitītāju rādījumu viltošanai 2012. gada 26. jūlijs

Vakar, 25. augustā, Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki pārbaudīja septiņus taksometrus dažādās vietās Rīgā. Četros no šiem taksometriem policijas darbinieki konstatēja pārkāpumus – taksometros bija ierīkotas speciāli pielāgotas palīgierīces, lai sagrozītu taksometra skaitītāju rādījumus. Pēc brauciena taksisti šos rādījumus uzdeva par īstiem un pieprasīja paaugstinātu maksu par sniegto pakalpojumu.

Par notikušo Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki sākuši četrus kriminālprocesus pēc Krimināllikuma 204. panta 2. daļas – par pircēju un pasūtītāju apkrāpšanu, ja tā izdarīta, izmantojot speciāli pielāgotus mērinstrumentus. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likuma paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai mantas konfiskācija, vai piespiedu darba, vai naudas sods līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Rīgas policija atgādina, ka arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību taksometriem Rīgā un veiks regulārus reidus un pārbaudes ar mērķi novērst iespējamas pasažieru apkrāpšanas un nodrošināt drošu pasažieru pārvietošanos pa pilsētu.

 

 

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP 
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp 
e-pasts: