Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par vērienīgām zādzībām no lielveikaliem policija aiztur organizētu grupu 2012. gada 18. jūlijs

Pagājušās trešdienas naktī Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki saņēma informāciju par to, ka vienā no Nīcgales ielas lielveikaliem ir uzlauztas durvis un notiek zādzība. Notikuma vietā policisti aizturēja trīs vīriešus, kas vēl nebija paspējuši pamest veikala telpas, bet bija jau sakrāmējuši dažādas mantas promnešanai – dārgus alkoholisko dzērienus, cigarešu blokus un ziedojumu kastītes.

Vēlāk izmeklētāji noskaidroja, ka divi no aizturētajiem – 1982. un 1976. gados dzimušie – jau agrāk ir tiesāti par zādzībām, taču trešais, kurš dzimis 1984. gadā, nav agrāk tiesāts. Izmeklēšanas gaitā kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja, ka aizturētie varētu būt vainojami vēl vismaz sešās līdzīgā veidā pastrādātās zādzībās, kurās laika posmā no janvāra līdz jūlijam pa nakti, uzlaužot durvis, apzagti lielveikali dažādās Rīgas vietās.

Visas zādzības bija labi izplānotas un aizdomās turētie savā starpā bija sadalījuši pienākumus, kas katram jāveic zādzības izdarīšanas laikā. Pārsvarā no lielveikaliem tika nozagti alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un ziedojumu kastītes. Kopējais zagļu radītais zaudējums vēl tiek aprēķināts, bet, iespējams, tas varētu būt aptuveni 10 000 latu.

Šobrīd turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai aizdomās turētie nav vainojami vēl citos noziegumos. Diviem agrāk tiesātajiem aizdomās turētajiem tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, taču jaunākajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 

 

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP  
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp  
e-pasts: