Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija brīdina: Rīgā atkal sāk aktīvi uzdarboties telefonkrāpnieki 2012. gada 21. marts

Pensionārei izkrāpj 4000 latus

Vienā no šiem gadījumiem pirmdien ap pusdienlaiku kādai Ādažu iedzīvotājai zvanīja vīrietis, kurš, runājot krievu valodā, teica, ka viņas dēls Sanktpēterburgā izraisījis ceļu satiksmes negadījumu ar cietušajiem un ka ir nepieciešama nauda, lai atrisinātu radušos situāciju. Tā kā sievietes dēls patiešām dzīvo Sanktpēterburgā, viņa noticēja krāpniekam un piekrita iedot naudu.

Krāpnieks ar 1934. gadā dzimušo sievieti sarunāja tikšanos tās pašas dienas vakarā pulksten 19.00 Rīgā, Matīsa ielā pie tirdzniecības centra „Bērnu pasaule”. Tikšanās laikā pensionāre atdeva vīrietim savus iekrājumus 4000 latu apmērā un vīrietis apsolīja, ka ar dēlu viss būs kārtībā. Vēlāk sirmgalve atklāja, ka ar dēlu viss ir kārtībā un ka nelaimes gadījums nemaz nav noticis, tādēļ viņa vērsās policijā.

Krāpnieki mēģinājuši apkrāpt arī citus iedzīvotājus

Pēdējo pāris dienu laikā policijā vērsušies vairāki iedzīvotāji, ziņojot par līdzīgu zvanu saņemšanu, tomēr pārējos gadījumos iedzīvotāji nav uzķērušies uz viltīgajiem krāpnieku ziņojumiem par nelaimē nokļuvušiem radiniekiem.

Analizējot šos zvanus, policisti nākuši pie secinājuma, ka krāpniekiem nav informācijas par zvana saņēmēju. Ir gadījumi, kad krāpnieki zvana saņēmējam stāsta par ārvalstīs dzīvojošu radinieku, bet, kad atklājas, ka tāda radinieka nemaz nav, tad pasaka, ka sajaukuši tālruņa numurus. No šiem gadījumiem secināms, ka krāpnieki mēģina uzminēt iespējamā radinieka atrašanās vietu un, ja minējums ir precīzs, tad krāpniekam izdodas panākt ticamības efektu un krāpšanu veikt ir vieglāk.

Līdzīgas krāpšanas bijušas pirms gada

Pēc šādas krāpšanas shēmas aptuveni pirms gada Rīgas reģionā apkrāpti vairāki desmiti iedzīvotāju, kopā pensionāriem izkrāpjot tūkstošiem latu. Toreiz krāpnieki zvanīja no Lietuvā reģistrētiem tālruņu numuriem un Rīgas policistiem arī izdevās krāpniekus aizturēt. Pēc tam, kad likuma sargi pagājušajā gadā aizturēja iespējamos krāpniekus, krāpšanas vairs neturpinājās.

Aicina brīdināt vecākus un vecvecākus

Tā kā šo krāpnieku mērķa grupa ir pensionāri, Rīgas policisti aicina iedzīvotājus pastāstīt saviem vecākiem un vecvecākiem par šo krāpšanas shēmu. Jo vairāk cilvēki par šo shēmu būs informēti, jo mazāk iespēju krāpniekiem būs realizēt savus plānus.

Tāpat policija aicina iedzīvotājus ziņot par katru gadījumu, kad tiek saņemti šādi vai līdzīgi zvani pat tad, ja iedzīvotājs nav uzķēries uz krāpnieka stāstiem.

 

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP 
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp 
e-pasts: