Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aiztur viltus dziednieku, policija aicina atsaukties cietušos 2011. gada 30. decembris

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbiniekiem izdevies aizturēt viltus dziednieku un maģijas pazinēju, kurš gandrīz divu gadu laikā no kāda Krievijas pilsoņa izkrāpis vairāk nekā 80 000 eiro.

Policijā izmeklēšana tika sākta pēc iesnieguma saņemšanas no kāda Krievijas Federācijas pilsoņa par to, ka no viņa izkrāpta nauda 83 940 eiro apmērā. Cietušais informēja, ka samaksājis par rokrakstā rakstītiem retiem, autentiskiem folkloras un etnogrāfijas darbiem, taču tā vietā saņēmis viltojumus.

Aizdomās par minētā nozieguma izdarīšanu policija nesen aizturēja 1984.gadā dzimušo Valdi Vilcānu, kurš, uzdodot sevi par dziednieku un maģijas pazinēju, piedāvāja savus pakalpojumus ievietojot internetā šāda rakstura sludinājumus ”Melnā maģija. Piebūrums. Vēlamā partnera piesaiste. Aizsardzība pret neuzticību. Ienaidnieku sodīšana. Lāsts. Palīdzība biznesa jautājumos. Zelta rituāls uz naudu. Konfidenciāli.almansuros@gmail.com

Turpinot operatīvās darbības, tika noskaidrots, ka vīrietim nav atbilstošas izglītības, nav sertifikāta, kā arī viņš nav iekļauts dziednieku sarakstos, kuriem ir tiesības veikt šāda veida darbības.

Šobrīd policijai ir izdevies noskaidrot, ka jau pieminētais Krievijas pilsonis nav vienīgais viltus dziednieka upuris. Šā gada laikā ap 700 latiem par saņemtajiem pakalpojumiem ir samaksājusi vēl kāda persona.

Par šo faktu policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas „Par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz trīspadsmit gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Šobrīd vīrietim tiesa piemērojusi drošības līdzekli – policijas kontrole.

 Izmeklēšanas laikā noskaidrotā informācija liecina, ka šis cilvēks ir darbojies ilgstošu laika posmu, tādēļ policija neizslēdz iespēju, ka apkrāpto cilvēku skaits varētu pieaugt. Tādēļ lūdzam vērīgi aplūkot attēlā redzamo vīrieti – Valdi Vilcānu – un, ja Jūs esat kļuvis par viņa pretlikumīgo darbību upuri, tad aicinām vērsties Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, zvanot pa tālruni 67208266.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442