Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par pedofiliju aizturēts mācītājs, bērnu slimnīcas apsargs un bijušais cietumnieks 2010. gada 29. aprīlis

2010.gada 29.aprīlī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Aizdomās par pedofiliju aizturēts mācītājs, bērnu slimnīcas apsargs un bijušais cietumnieks

Noskaidroti un aizturēti trīs vīrieši, kuri par upuriem izvēlējušies nepilngadīgus zēnus, starp tiem arī dažus ar garīgās attīstības traucējumiem, izmantojot viņu bezpalīdzīgo stāvokli. Pirms seksuālas izmantošanas pedofili lielāko daļu cietušo piedzirdījuši vai draudējuši tiem ar fizisku spēku.          

Sākotnējā informācija 2009.gada oktobrī par iespējamu bērnu seksuālu izmantošanu Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvalde saņēma no kāda Latvijas bērnu nama, kura darbiniekiem bija radušās aizdomas, ka viens no audzēkņiem ticis seksuāli izmantots. Toreiz, pamatojoties uz saņemto informāciju, tika uzsākts kriminālprocess par nepilngadīgu personu pavešanu netiklībā.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrota un 24. novembrī Rīgā aizturēta viena persona – 1953. gadā dzimis, agrāk netiesāts vīrietis, kurš strādāja par apsargu bērnu slimnīcā, Rīgā. Dienu vēlāk Rīgas Zemgales tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Arī šobrīd par pedofiliju aizdomās turētais atrodas apcietinājumā. Turpmākā izmeklēšanā un darbā ar apcietināto noskaidrots, ka viņš savu noziedzīgo nodarbi, seksuāli izmantojot nepilngadīgus zēnus, bija veicis jau vairāku gadu garumā. Noskaidrots arī, ka viņam bija vairāki līdzzinātāji, un apvienojušies šādā personu grupā ar vēl diviem līdzīgas seksuālās tieksmes „domubiedriem” veica savas prettiesiskās darbības.          

Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots un šā gada 22.aprīlī Latgales pusē aizturēts 1962.gadā dzimušais agrāk netiesāts kāds Latvijā tradicionālo konfesiju mācītājs, kurš nākamajā dienā pēc aizturēšanas ar Rīgas Zemgales tiesas lēmumu apcietināts. Vakar 28.aprīlī Rīgā tika aizturēts arī trešais šās noziedzīgās grupas dalībnieks - 1974.gadā dzimis, agrāk par mantiskiem noziegumiem tiesāts vīrietis bez noteiktas dzīves un darba vietas.           

Patlaban policija ir noskaidrojusi vairākus cietušos, starp tiem arī personas, kuras minētās noziedzīgās grupas dalībnieki bija seksuāli izmantojuši pirms vairākiem gadiem un kuras pašlaik jau sasniegušas pilngadību. Starp cietušajiem ir arī nepilngadīgas personas ar garīgās attīstības traucējumiem – pedofili ļaunprātīgi izmantojuši viņu bezpalīdzīgo stāvokli, lai apmierinātu savas seksuālās tieksmes. Noskaidrots arī, ka aizdomās turētie savus upurus dažādos veidos ievilināja savās dzīvesvietās, dažus no zēniem viņi piedzirdījuši vai draudējuši tiem ar vardarbību, ja viņi nepakļausies. Visi trīs aizdomās turētie savā starpā sadarbojās – par katru upuri pastāstīja arī pārējiem diviem, lai arī tie varētu zēnu izmantot.            

Pret aizdomās turētajām personām uzsākts kriminālprocess - pēc Krimināllikuma 160.panta 2.daļas „vardarbīga dzimumtieksmes apmierināšana ar nepilngadīgo”, par ko paredzēta brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem; un pēc Krimināllikuma 162.panta 1.daļas „netiklu darbību izdarīšana ar nepilngadīgo”, par ko paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai arests.       

Ņemot vērā, ka minētais noziedzīgais grupējums bija darbojies ilgstošā laika posmā un praktiski visā Latvijas teritorijā, policija lūdz sabiedrības atbalstu citu šo personu izdarīto noziedzīgo nodarījumu atklāšanā. Iedzīvotājus, kuriem ir kāda informācija par attēlos redzamajiem vīriešiem, nekavējoties zvanīt Rīgas reģiona Kriminālpolicjai pa tālruni 67086546 vai uz anonīmo tālruni 67086677 vai 112.

   

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv